Jak zabezpečit chytrou televizi s androidem?

ESET představí 6. června na konferenci DIGIMEDIA 2018 bezpečnostní aplikaci pro chytré televizory s operačním systémem Android TV.
Total
0
Sdílení

Druhá televizní digitalizace, která právě začíná v České republice a povede k přechodu na pozemní digitální televizní vysílání v novém standardu DVB-T2, donutí více než polovinu domácností ke koupi nového televizoru.

V dnešní době je prakticky nemožné nekoupit chytrou televizi, která po připojení k internetu umožní surfovat po oblíbených webech, stahovat poštu, využívat různé aplikace a také výhody tzv. hybridního vysílání (HbbTV), jež bude obsahovat archivy pořadů. Zároveň ale klade nároky na kvalitní zabezpečení před internetovými hrozbami, které jsme dosud u televizi řešit nemuseli.

Nejnáchylnější na různé hackerské útoky a malwarové nákazy jsou chytré televizory s operačním systémem Android TV

K prvním doloženým případům došlo již v roce 2016. Útočníci využívají podobnosti s klasickým Androidem určeným pro mobilní zařízení, a tak se už vyskytly případy ransomware kampaní, které dokáží televizor zašifrovat a požadovat od diváka zaplacení výkupného.

ESET se dlouhodobě zabývá vývojem bezpečnostního softwaru pro zařízení s operačním systémem Android a neopomněl ani chytré televizory. Začátkem letošního roku představil na Mobile Wolrd Congressu v Barceloně první bezpečnostní aplikaci pro Android TV – ESET Smart TV Security.

Nyní o této aplikaci poprvé promluví zástupce ESETu na odborné konferenci v České republice. Technický ředitel české pobočky ESETu Miroslav Dvořák vystoupí ve středu 6. června na konferenci DIGIMEDIA 2018, která se zabývá televizní a rozhlasovou digitalizací, prolínáním internetového a televizního světa a zaváděním nových mobilních sítí 5G.

Jako jediný zástupce antivirových společností představí řešení od ESETu a přiblíží důvody, proč je dobré myslet na kvalitní zabezpečení chytrého televizoru. Zároveň zodpoví dotazy účastníků konference, mezi nimiž nebudou chybět zástupci všech velkých televizních stanic v České republice, provozovatelé vysílacích sítí a představitelé veřejné správy.

Platformu Android TV využívají chytré televizory značek Sony, Philips, Thomson, TCL či Vivax. Tento operační systém je velmi oblíbený kvůli snadnému propojení chytrého televizoru s dalšími zařízeními s Androidem.

Mohlo by vás zajímat

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek