Jak zabezpečit chytrou televizi s androidem?

ESET představí 6. června na konferenci DIGIMEDIA 2018 bezpečnostní aplikaci pro chytré televizory s operačním systémem Android TV.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Druhá televizní digitalizace, která právě začíná v České republice a povede k přechodu na pozemní digitální televizní vysílání v novém standardu DVB-T2, donutí více než polovinu domácností ke koupi nového televizoru.

V dnešní době je prakticky nemožné nekoupit chytrou televizi, která po připojení k internetu umožní surfovat po oblíbených webech, stahovat poštu, využívat různé aplikace a také výhody tzv. hybridního vysílání (HbbTV), jež bude obsahovat archivy pořadů. Zároveň ale klade nároky na kvalitní zabezpečení před internetovými hrozbami, které jsme dosud u televizi řešit nemuseli.

Nejnáchylnější na různé hackerské útoky a malwarové nákazy jsou chytré televizory s operačním systémem Android TV

K prvním doloženým případům došlo již v roce 2016. Útočníci využívají podobnosti s klasickým Androidem určeným pro mobilní zařízení, a tak se už vyskytly případy ransomware kampaní, které dokáží televizor zašifrovat a požadovat od diváka zaplacení výkupného.

ESET se dlouhodobě zabývá vývojem bezpečnostního softwaru pro zařízení s operačním systémem Android a neopomněl ani chytré televizory. Začátkem letošního roku představil na Mobile Wolrd Congressu v Barceloně první bezpečnostní aplikaci pro Android TV – ESET Smart TV Security.

Nyní o této aplikaci poprvé promluví zástupce ESETu na odborné konferenci v České republice. Technický ředitel české pobočky ESETu Miroslav Dvořák vystoupí ve středu 6. června na konferenci DIGIMEDIA 2018, která se zabývá televizní a rozhlasovou digitalizací, prolínáním internetového a televizního světa a zaváděním nových mobilních sítí 5G.

Jako jediný zástupce antivirových společností představí řešení od ESETu a přiblíží důvody, proč je dobré myslet na kvalitní zabezpečení chytrého televizoru. Zároveň zodpoví dotazy účastníků konference, mezi nimiž nebudou chybět zástupci všech velkých televizních stanic v České republice, provozovatelé vysílacích sítí a představitelé veřejné správy.

Platformu Android TV využívají chytré televizory značek Sony, Philips, Thomson, TCL či Vivax. Tento operační systém je velmi oblíbený kvůli snadnému propojení chytrého televizoru s dalšími zařízeními s Androidem.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat