Jaký byl ransomware pro Android v roce 2017?

Rok 2017 byl bezpochyby rokem ransomware. Uživatelé i firmy po celém světě museli čelit masivním kampaním jako Petya nebo WannaCry, které způsobily veliké škody. Nešlo však jen o počítačové hrozby, příležitosti pro nekalý výdělek hledali také autoři malwaru pro Android.
Total
0
Sdílení

Pravděpodobně nejvýraznější případ představovala nová rodina ransomwaru DoubleLocker, kterou objevili výzkumníci ESETu na konci loňského roku. Byl to také nejvýraznější nárůst ransomwarové aktivity za celý rok.

Android ransomware však nepokračoval v růstu z minulých let. Počet incidentů rostl jen do roku 2016 a vrcholu dosáhl v první polovině roku. V roce 2017 byla vidět zřetelná změna trendu. Přestože se množství tohoto malwaru zvyšovalo, počet ransomwaru na platformu Android se snížil.

Graf rozšíření ransomwaru
Graf rozšíření ransomwaru

Více podrobnějších informací o ransomwaru pro Android najdete (v angličtině) v tomto dokumentu společnosti ESET. Pokud byste měli zájem a příležitost, více informací se můžete dozvědět 26. února – 1. března v Barceloně na stánku ESET během konference Mobile World Congress.

Mohlo by vás zajímat

Ruští hackeři po zvolení Trumpa masivně útočí na nevládní organizace v USA

Rozsáhlé phishingové útoky na nevládní organizace ve Spojených státech spustili krátce po zvolení nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ruští hackeři známí jako The Dukes nebo skupina APT29. Jde o stejné aktivisty, kteří už v době prezidentské kampaně útočili na Demokratickou stranu a její kandidátku Hillary Clintonovou, upozornil server Securityweek.com.
Přečíst článek