jetpack

Jetpack seženete za 150 000 dolarů

Možná jste si mysleli, že většina vynálezů, které jsou k vidění v hollywoodských filmech, jsou smyšlené. Jetpack Martin je důkazem, že tomu tak není. Od příštího roku bude volně k prodeji.
Total
0
Sdílení

Toto není první pokus sestavit osobní létající dopravní prostředek. Martin Aircraft, společnost založená na Novém Zélandu, začala vyrábět jetpacky před 35 lety. Po úspěšných testech v roce 2011 společnost vyvrátila obavy kritiků a získala právo k věčné samolibosti.

Ještě před tím, než si jeden ukvapeně objednáte, asi byste chtěli vědět něco o tom, jak funguje, nebo jak rychle létá.

Pojďme se podívat na odpovědi některých základních otázek. Konstrukce je tvořena z uhlíkových vláken a hliníku. Pokud jste čekali proudový pohon jako z filmů s Jamesem Bondem, tak budete zklamáni, k pohybu slouží vysoce výkonné ventilátory, které pohání dvoulitrový benzinový motor. Letová rychlost je přes 70 KM/h s výdrží okolo 30 minut v nadmořské výšce do 1000 metrů.

Podle oznámení půjde jetpack do prodeje v druhé polovině roku 2016, k osobnímu využití o něco později. Přístroj bude mít několik bezpečnostních systémů a zjevně i padák.

Obrázek: the Martin Jetpack

Mohlo by vás zajímat

Šest z deseti firem využívá cloud a internet věcí bez zabezpečení citlivých dat

Na bezpečnost firemních dat myslí stále jen malá část společností. Ačkoli 93 procent podniků používá citlivá data v pokročilých technologiích, jako jsou cloudy, softwarově definované služby nebo internet věcí, 63 procent firem v těchto situacích vůbec neřeší jejich zabezpečení.
Přečíst článek