Jibo je domácí robot, o kterém jsme všichni snili

Nebyl by život mnohem jednodušší, kdybychom měli pomocníka v domě, řekněme například v podobě robota? Ne to opravdu není sen jednoho z našich redaktorů, je to realita, podívejte se na to.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Cynthia Breazeal, která se zabývá výzkumem robotů v MIT Media Lab, vytvořila robota s názvem Jibo, který je navržen k aktivní interakci s lidmi a řešení běžných úkolů, jako je čtení e-mailu, ovládání klimatizace apod. Umí připomenout plánovanou akci a nahradit roli fotografa na večerní grilpárty s přáteli.

Jibovo jednání a pohyby se podobají člověku. Snaží se napodobit emoce a reakce, které běžně lidé mají. Vyjadřuje je pomocí emotikonů na displeji jako je např. blikající “oko, které upozorňuje na příchozí poštu. A co víc, Jibo má v sobě zabudované dvě barevné videokamery, které umí rozeznávat obličeje. Bez napájení ze zásuvky se obejde až 30 minut.

Jibo je navržen jako systém, který se může dál rozvíjet díky aktualizacím od nezávislých vývojářů, kteří budou mít k dispozici Software Development Kit (SDK). To jistě vylepší schopnosti Jiba a umožní dosáhnout jeho plného potenciálu.

Jak je to v podobných případech už zvykem, chtějí tvůrci vývoj Jiba zafinancovat pomocí crowdfundingu. V současné době si ho můžete předobjednat za cenu 499 dolarů. Pokud bude kampaň úspěšná, vyjde Jibo někdy v příštím roce.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat