Již brzy by telefony mohly mít displej, který se umí sám opravit

Veliké displeje s sebou nesou jisté riziko poničení. Do pěti let bychom se mohli dočkat displejů na mobilní telefony a tablety, které by se v případě poškození samy opravily.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Nový materiál byl původně plánován pro použití na výrobu letadlových křídel , ale výzkum z Bristolské univerzity poukázal na několik dalších možností využití.

Princip opravení je poměrně jednoduchý. V případě poškození se prasklina zacelí tekutinou, která po ztvrdnutí nahradí původní materiál.

Materiál byl představen minulý týden v Londýně na setkání Royal Society meeting, pod vedením chemika Duncana Wasse. Popisuje postup: „Inspirovali jsme se na lidském těle. Nevyvinuli jsme se tak, abychom vydrželi jakékoli zranění – to bychom měli pokožku silnou jako nosorožec. Naše zraněná pokožka krvácí, rána se následně zacelí krví, ze které se vytvoří strup. Pokusili jsme se přenést podobný princip do syntetického materiálu. Chceme vytvářet věci, které se mohou sami opravit.“

U chytrých telefonů to nekončí, tým také mluvil o laku na nehty, nebo o barvě na automobily. Také skla poškozená nárazy kamínků by se mohla sama opravovat. Co si o tomto materiálu myslíte? Napište nám svůj názor v komentářích.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat