Máte doma pomalý internet? Vyzkoušejte nsledující tipy

Potřebujete na internetu najít zajímavý článek, obrázek nebo oblíbené video, ale načítání stránky trvá celou věčnost? Máme pro vás dobrou zprávu – připravili jsme několik tipů, které vám pomohou situaci jednoduše a rychle vyřešit.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Čím je zpomalení způsobeno?

Příčin může být několik, například může být zastaralý váš internetový prohlížeč. Aktualizace často obsahují vylepšení, která urychlí plynulost prohlížeče. Proto je dobré se ujistit, že je váš prohlížeč vždy řádně aktualizovaný.

Jestliže máte nainstalované nejnovější aktualizace, můžete ještě zkusit v prohlížeči vymazat mezipaměť (cache).

Zabezpečte připojení k wi-fi síti

Pokud jste k internetu připojeni přes domácí wi-fi síť, která není zabezpečená, znamená to, že se k ní může také připojit kdokoli jiný. Při větším množství připojených uživatelů dochází ke zpomalení lokální sítě.

Heslo k wi-fi síti nastavíte jednoduše – potřebujete k tomu IP adresu routeru, kterou naleznete přímo na zařízení nebo na krabici. Adresu zadáte do internetového prohlížeče a v menu nastavení zadáte nové heslo.

Nezapomeňte na kontrolu počítače

Doporučujeme pravidelně spouštět kontrolu počítače. Když se do počítače dostane škodlivý kód, může dojít k připojování na cizí servery a tím i ke zpomalování internetového připojení.

Mnoho antivirových programů umožňuje nastavit pravidelné kontroly, vyzkoušet můžete například bezpečnostní řešení od ESETu.

eset smart security

Správné umístění routeru

Na plynulost internetového připojení má také vliv správné umístění routeru, ten je nejlepší umístit na vyvýšené místo, například na poličku nebo na skříň. Pokud je v bytě více pokojů a pouze jeden router, je dobré zařízení umístit ideálně tak, aby bylo od každého pokoje vzdáleno stejně.

Změna kanálu

Tento krok je určený převážně zkušenějším uživatelům. Router vysílá na různých kanálech, jestliže více lidí na jednom místě používá stejný kanál, může docházet ke zpomalování internetového připojení. Jestliže ani jeden z předchozích bodů nezabral, můžete vyzkoušet změnu kanálu a vybrat nějaký, který není tolik vytížen. Postup naleznete v návodu k zařízení.

Pokud ani to nezabere, problém pravděpodobně nebude na vaší straně. V tomto případě kontaktujte vašeho poskytovatele internetu a situaci mu vysvětlete.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek