microsoft

Microsoft opravil bezpečnostní chybu

Gigant z Redmondu objevil při vlastním bezpečnostním auditu chybu, která prakticky postihuje téměř všechny operační systémy Windows – 2003, 2008 a 20012 verze Windows Server, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, a Windows RT.
Total
0
Sdílení

Chyba byla objevena v Microsoft Secure Channel, který se ve Windows stará o autentizaci identity uživatele a soukromou šifrovanou komunikaci. V praxi se pak primárně používá při HTTPS komunikaci na internetu. V zásadě jde o to, že by útočník, pokud by o zranitelnosti samozřejmě věděl, mohl vytvořit speciální packet, který by mu umožnil vzdáleně na počítači spustit kód. A že by nešlo o nic prospěšného pro počítač je jasné.

S velkou pravděpodobností se chyba vyskytuje i ve stále rozšířeném OS Windows XP. Jelikož však Microsoft už před nějakým časem ukončil podporu tohoto systému, opravného balíčku se již nedočká. Vytrvalí provozovatelé „ikspéček“ tak mají další důvod k úvaze nad přechodem na nějaký novější operační systém, protože Win XP budou čím dál děravější. V současné době však podle dostupných informací není znám žádný škodlivý kód, který by danou zranitelnost využíval.

Definitivní tečku tak za celou kauzou udělal opravný balíček, který byl vydán v úterý. Microsoft aktualizaci označil jako kritickou, proto ji na počítači instalujte co nejdříve.

Mohlo by vás zajímat

Jak přežít mistrovství světa ve fotbale bez úhony

Začíná mistrovství světa, do něhož se sice naše reprezentace neprobojovala, přesto se možná spousta fotbalových fanoušků zajímala o možnost přímého navštívení dějiště šampionátu. Vidět důležitý zápas, ve kterém změří síly hvězdné týmy Španělska, Německa a třeba Brazílie, je přeci zážitek na celý život.
Přečíst článek

Ruští hackeři po zvolení Trumpa masivně útočí na nevládní organizace v USA

Rozsáhlé phishingové útoky na nevládní organizace ve Spojených státech spustili krátce po zvolení nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ruští hackeři známí jako The Dukes nebo skupina APT29. Jde o stejné aktivisty, kteří už v době prezidentské kampaně útočili na Demokratickou stranu a její kandidátku Hillary Clintonovou, upozornil server Securityweek.com.
Přečíst článek