Muž bude žít na ledovci celý rok

Alex Bellini je italský objevitel, muž s posláním. Jeho vlastními slovy: „Chtěl bych zachytit příběh ledu, který se stává ledovcem a příběh ledovce, jak se stává vodou. Chci žít na ledovci celých 12 měsíců proto, abych se mohl stát svědkem jeho poslední životní fáze.“
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Profesionální dobrodruh není žádným nováčkem, co se týče výzev všeho druhu. Jeho životopis je zaplněn takovými troufalými eskapádami, jako je 70 denní běh z Los Angeles do New Yorku, vertikální průzkum Paříže od podzemních katakomb až po vršky střech a odpočinkové převeslování Atlantiku během 225 dní. Co dodat, tento výčet zanechá minimálně silný dojem.

V poslední kapitole jeho dobrodružství, Adrift 1015, je odhodlán kempovat na ledovci v severozápadní oblasti Grónska celý rok tak, aby mohl monitorovat všechny jeho životní etapy. Bellini prohlašuje na svém Facebooku, že cílem jeho projektu je především vyzvat lidi k tomu, aby více hovořili o klimatu a udržitelnosti.

Začátkem tohoto roku uvedl Bellini pro časopis Motherboead: „Mým cílem je vědeckými metodami prozkoumat a popsat celý životní cyklus ledovce. Chtěl bych tím dokázat, že se tempo tání ledovce v posledních dekádách rapidně zvýšilo.“

Všichni víme o klimatických změnách a nebezpečí, které tím vzniká pro lidstvo, ale co skutečně děláme pro to, aby se tomuto jevu předcházelo? Alex Bellini nemůže sice změnit osud této planety, ale je konejšivé vědět, že existují lidé, kteří jsou ochotní investovat svůj čas a energii do osvěty a větší ostražitosti pro obecné blaho.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat