Náhrobek pro nadšence sociálních médií

Co chcete, aby o vás zůstalo lidem v paměti, až budete po smrti?
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Možná to bude vaše práce, vaše dílo, nebo to, že jste byli milující rodiče a skvělí lidé. Pravděpodobně to nebude kvůli vašemu pozitivnímu hodnocení na portálu eBay, nebo vašim 184 shodám na Tinderu. Skvělá exhibice umění v Irsku ukazuje vtipným, ale mrazivým způsobem to, jak se stírají hranice mezi životními úspěchy, aplikacemi a úmrtností.

Výše přiložená fotografie pochází z exhibice nazvané „Lifelogging“ ve vědeckém muzeu v Dublinu, ve které se designer Karl Toomey zaměřil na sociální média a smyšlené a vtipné produkty, jako je „Sledovač celebrit“, který vám za malý měsíční poplatek řekne na příklad to, kde na světě se nachází Justin Bieber.

O této exhibici se můžete dozvědět více v následujícím videu, ale pokud pro sebe chcete podobný náhrobek, budete muset najít nějakého kameníka, který si nebude myslet, že si děláte jen srandu.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek