Nailo, trackpad na palci

NailO, něco mezi náplastí a gelovými nehty. Tak by se dal popsat prototyp nástavce na palec, který v sobě ukrývá baterii, Bluetooth, mikro-ovladač a kapacitní čip pro snímání.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Přiložené video ukazuje, že zařízení může být použito k ovládání mobilního telefonu a počítače, a dokonce bude možné měnit design pomocí vyměnitelného krytu.

“Nejtěžší byla asi konstrukce antény,” uvedl pro CNET Artem Dementyev, vedoucí autor článku, který technologii popisuje. Dodává: “Musíte umístit anténu dostatečně daleko od čipů, aby s nimi nebyla v rozporu.”

První testy NailO byly velmi slibné, vstupní gesta měla míru přesnosti více než 92 procent. Jedním z problému, se kterým se v současné době potýkají, je, jak zajistit, aby NailO ignoroval náhodné doteky. Jedna z variant, kterou k vyřešení tohoto problému zkoušejí, je dvousekundové stisknutí, kterým by se NailO aktivoval.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek