hi-tech tetování

Nalepovací tetování jako dotykový panel?

V dnešní době je poměrně široký výběr elektroniky, kterou lze nosit při sobě. Většinou se jedná o chytré hodinky, fitness náramky, nebo pásy. Přemýšleli jste někdy, jaké by to bylo, kdybyste mohli chytrý telefon ovládat příkazy přímo na pokožce vlastní ruky? Pomocí speciální nálepky je to možné.
Total
0
Sdílení

Elektronická nálepka přemění pokožku ruky na dotykový panel, pomocí kterého je možné například přijmout nebo odmítnout hovor.

Tento koncept byl vytvořen v Německu výzkumníky ze Saabrucken ve spolupráci s výzkumníky z univerzity Carnegie Mellon ve Spojených státech.

Na rozdíl od skutečného tetování, iSkin můžete snadno sundat. Můžete si dokonce vytvořit i vlastní design.

Senzory jsou vyrobené ze silikonu, takže jsou pružné a mohou být natahovány při pohybech pokožky. Ovládání je možné pomocí slabých a silných dotyků, podobně jako to umožňuje technologie Force Touch známá u Apple Watch.

V současné době jsou senzory připojené k počítači, což není moc praktické, ale v blízké budoucnosti by měl přenos dat probíhat bezdrátově. Datum uvedení na trh zatím není známo.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek