Nebuď naháč na internetu, vyzývá školní KyberFEST

Nebuď naháč na internetu, Ovládni svůj mobil nebo Jak být hvězdou na internetu – to je jen malý výčet seminářů a přednášek, které budou provázet multižánrový festival KyberFEST zaměřený na bezpečnost dětí na internetu, který tento pátek a sobotu 20. a 21. listopadu 2015 pořádají v Městské knihovně v Praze Národní centrum bezpečnějšího internetu a Magistrát hlavního města Prahy.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

„Ruku v ruce s úžasnými výhodami světa internetu přichází i rizika. Kyberšikana, sexting, kybergrooming, nevhodný obsah, závislosti a mnoho dalších rizik,“ upozorňují pořadatelé akce, která se koná v rámci projektu Praha bezpečně online 2015.

Zábavné semináře mají za úkol vysvětlit dětem, jak se na internetu chovat bezpečně

„Děti se sice na internetu pohybují snadno a intuitivně a bleskově se orientují v nejnovějších službách a aplikacích, chybí jim ale některé základní bezpečnostní a komunikační návyky.

Na internetu také často postrádají základní zábrany běžné v offline životě. Mnohdy z důvodu, že jim tyto návyky a znalosti potřebné pro vlastní ochranu v prostředí internetu neměl a nemá kdo předat,“ vysvětlují organizátoři KyberFESTU.

Lektoři jednotlivých seminářů proto zábavnou formou vysvětlí, jak čelit hrozbám online světa.

Akce je určena nejen pro školy, ale i pro širokou veřejnost.

V hlavní hale Městské knihovny v Praze budou na návštěvníky čekat soutěže, stánky veřejných i soukromých institucí zabývajících se online safety, gaming zone a mnoho další zábavy. K dispozici budou i čtyři odborná poradenská centra – Horké linky Národního centra bezpečnějšího internetu, Linky pomoci NCBI, Policie ČR a CZ.NIC.

Během pátečního odpoledne pak proběhnou semináře a diskusní panely na téma Nebuď naháč na internetu (verze pro děti a pro dospělé), 365 tipů Daniela Dočekala, Sex a šikana online, „Generace FB“ či koncert skupiny FRMOL. Pro studenty středních škol je připraveno divadelní představení „8GB tvrdýho porna“ s Annou Polívkovou a Petrem Vaňkem v hlavní roli.

KyberFEST je po oba dny volně přístupný široké veřejnosti, vstup je zdarma. V pátek 20. listopadu probíhá od 9:00 do 21:00 hod., v sobotu 21. listopadu od 9:00 do 16:00 hod.

Podrobný program festivalu naleznete na webu: http://www.saferinternet.cz/kategorie/praha-bezpecne-online-2015/kyberfest/index.php.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat