free wifi

Nedopusťte, aby vám veřejné Wi-Fi sítě zkazily dovolenou

Připojujete se na Wi-Fi sítě v obchodních centrech nebo jiných veřejných místech? Možná si za vidinou rychlého přístupu k internetu ani neuvědomujete, jaká rizika vám při připojení k nezabezpečené síti hrozí.
Total
0
Sdílení

Jedenáctiletý Evan Robertson demonstroval, jak lehkovážně se mohou lidé chovat při pokusu o připojení k veřejně Wi-Fi síti. Server cnet.com uvádí, že Evan v rámci projektu do školy naprogramoval několik přístupových bodů, které následně rozmístil do restaurací v obchodních centrech v okolí Austinu v Texasu.

Při přihlášení k této síti museli uživatelé odsouhlasit podmínky, které majiteli Wi-Fi sítě například umožňovali přístup k e-mailům uživatele nebo umožnily zablokovat zařízení. Pozoruhodné bylo, že více než polovina nakupujících tyto podmínky odsouhlasila. Za příslibem připojení k internetu by v reálné situaci provozovateli odsouhlasili přístup k důvěrným informacím.

Mobilní zařízení patří ke stále častějším cílům kybernetických útočníků. Kromě obezřetného chování při připojování na nezabezpečenou Wi-Fi síť je vhodné instalovat aplikace pouze z oficiálních obchodů a samozřejmě také používat prověřený bezpečnostní software.

Mohlo by vás zajímat

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek