Nedopusťte, aby vám veřejné Wi-Fi sítě zkazily dovolenou

Připojujete se na Wi-Fi sítě v obchodních centrech nebo jiných veřejných místech? Možná si za vidinou rychlého přístupu k internetu ani neuvědomujete, jaká rizika vám při připojení k nezabezpečené síti hrozí.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Jedenáctiletý Evan Robertson demonstroval, jak lehkovážně se mohou lidé chovat při pokusu o připojení k veřejně Wi-Fi síti. Server cnet.com uvádí, že Evan v rámci projektu do školy naprogramoval několik přístupových bodů, které následně rozmístil do restaurací v obchodních centrech v okolí Austinu v Texasu.

Při přihlášení k této síti museli uživatelé odsouhlasit podmínky, které majiteli Wi-Fi sítě například umožňovali přístup k e-mailům uživatele nebo umožnily zablokovat zařízení. Pozoruhodné bylo, že více než polovina nakupujících tyto podmínky odsouhlasila. Za příslibem připojení k internetu by v reálné situaci provozovateli odsouhlasili přístup k důvěrným informacím.

Mobilní zařízení patří ke stále častějším cílům kybernetických útočníků. Kromě obezřetného chování při připojování na nezabezpečenou Wi-Fi síť je vhodné instalovat aplikace pouze z oficiálních obchodů a samozřejmě také používat prověřený bezpečnostní software.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat