Nejlepší technologické vychytávky pro cyklisty

Jezdíte rádi na kole? Fandíte novým technologiím? Pak je tento článek přesně pro vás. Připravili jsme 5 tipů na nejlepší vychytávky pro cyklisty. Tak šlápněte do pedálů a projeďte se s námi do budoucnosti cyklistiky.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

1. Morpher

morpher helma

Jízda na kole bez helmy je riskantní. Může se ale stát, že na helmu nezbyde místo a v rámci úspor prostoru pro potřebné věci zůstane helma doma ve skříni. Pokud je to i váš případ, pořiďte si skládací helmu Morpher, která se snadno vejde i do malého batůžku, a přesto vás dokáže dostatečně ochránit. Tato helma získala dokonce několik ocenění.

2. add-e

lahev s komponenty

Jízda na kole v kopcovitém terénu může být poměrně náročná. Pokud nejste zdatní sportovci, nebo si chcete při jízdě na kole odpočinout, můžete vyzkoušet add-e. Jak už samotný název napovídá, jedná se o přídavný elektrický pohon, který můžete namontovat na jakékoli kolo, takže si nemusíte pořizovat drahé elektrokolo. Baterie je ve tvaru lahve, takže nebude přitahovat zloděje či vandaly. Na jedno dobití by měla vydržet přibližně 50 km.

3. Lumos

přilba lumos

Cyklisté jsou účastníci silničního provozu, proč jim tedy také nedopřát světelné značení, podobné, jako mají motocykly, nebo automobily? Lumos je cyklistická helma, která je osazená výstražnými světly. Vše funguje bezdrátově, pokud chcete odbočovat, stačí na řídítkách stisknout příslušné tlačítko. Brzdové světlo je sepnuto automaticky, vždy když začnete zpomalovat. Na čelní straně je také přední světlo.

4. CTRL One

brýle ctrl

Projížďku na kole můžete plánovat třeba celý týden, ale počasí neovlivníte. Naštěstí jsou tu brýle CTRL One, které dokáží měnit své ztmavení skel podle aktuálních podmínek. Změnu intenzity ztmavení zvládnou dokonce nejrychleji na světě, za pouhých 0,1 vteřiny. S nimi můžete za plného slunce vjet do tunelu, bez obav že byste v šeru nic neviděli.

5. Albedo100

cyklisté

Světla jsou nezbytným doplňkem pro noční jízdu. Bohužel mají mnoho nevýhod: baterie nevydrží věčně, mohou být snadno zastíněna bundou nebo batohem a ve špatných podmínkách nemusí být vždy vidět. Proto je tu speciální reflexní sprej, který můžete aplikovat na kolo, ale také na oblečení. Sprej je voděodolný, větruvzdorný a dokonce i odolný proti UV záření.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat