Nenechte se nápalit při online nákupu vstupenek (nejen) na olympijské hry v Riu

Letošní rok je rokem sportovních fanoušků. Zejména v několika posledních měsících střídá jedna velká sportovní událost druhou a jsou mezi nimi jen krátké přestávky. Velké sportovní události ale bohužel často lákají i různé podvodníky.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Zaznamenali jsme četné případy spamů, podvodných či phishingových kampaní, které cílí na natěšené fanoušky při celé řadě sportovních událostí. Ani letní olympijské hry v Riu nejsou výjimkou. Podvodníci se snaží z nic netušících obětí vymámit peníze při online nákupech vstupenek.

Události, které přitahují pozornost diváků, jsou oblíbenými cíli i pro zločince.

Jak si přes internet bezpečně zajistit vstupenky na jednotlivé sportoviště:

Pokud máte možnost se do Brazílie podívat a chtěli byste zažít olympijskou atmosféru přímo v Riu, připravili jsme pro vás krátký návod:

  1. Ještě předtím, než začnete vyhledávat online obchod se vstupenkami na Letní olympijské hry, ujistěte se, že váš operační systém a software jsou aktuální a že používáte spolehlivé bezpečnostní řešení, které vás ochrání před případnými útoky při surfování po internetu a online nakupování.
  2. Pokud jste splnili první podmínku, můžete se pustit do hledání webových stránek, které nabízejí vstupenky na olympijské hry. Víme, že jich existuje mnoho a je těžké najít mezi nimi ty správné. Nejjistější způsob, jak se dobrat autorizovaného prodejce ve vaší zemi, je nahlédnutím do oficiálního seznamu partnerů olympijských her.
  3. Pokud se přesto pustíte do procházení různých internetových stránek, zvažte kontrolu, zda váš prohlížeč u dané stránky zobrazuje v adresním řádku (tam, kde je webová URL adresa) ikonu „green-lock“. Pokud ano, znamená to, že certifikát této stránce byl přidělen řádnou certifikační autoritou a že jsou vaše data chráněna. Pokud tomu tak není, bezpečnost vašich dat by mohla být ohrožena.
  4. Prodej vstupenek přes sociální sítě je organizátory her zakázán, takže pokud nechcete narazit na potíže po příjezdu do dějiště her, vyhněte se nákupům přes tento kanál.
  5. Pokud jste si vstupenky již zakoupili, ale změnili jste názor a na olympiádu nepojedete, nesnažte se lístky prodávat sami. Místo toho použijte oficiální prodejní kanál vytvořený organizátory her na jejich oficiální webové stránce rio2016.com. Tam se dozvíte všechny potřebné pokyny, a pokud chcete vstupenky prodat, měly by se vám vrátit všechny peníze bez nutnosti úhrady dodatečných stornovacích poplatků.

Nezapomeňte, že všechny události, které přitahují pozornost mas diváků, jsou oblíbenými cíli i pro zločince. Takže se nenechte napálit jejich triky. Chraňte svá zařízení a používejte oficiální a bezpečné prodejní kanály, pokud si budete kupovat vstupenky na olympijské hry. V opačném případě by vám mohly zůstat oči pro pláč, můžete přijít o peníze nebo dokonce o citlivá osobní data. Užijte si olympiádu v klidu a bezpečí!

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Falešné faktury šíří v Česku malware

Neočekávaná faktura v e-mailu může obsahovat škodlivý kód

Podle poslední statistiky nejčastějších hrozeb pro operační systém Windows v Česku je s téměř pětinou všech detekcí největším rizikem stále spyware Agent Tesla. Nejčastější e-mailové přílohy, jejichž prostřednictvím se malware v říjnu šířil Českem, tentokrát odkazovaly na dokumenty k platbám, jako jsou faktury nebo potvrzení od přepravních společností.
Přečíst článek