spící žena na knihách

Neočekávané pozitivní účinky krátkého spánku

Jste zastánci odpoledního odpočinku? Vaši zaměstnavatelé nejspíše nebudou sdílet nadšení pro spánek v práci, pokud jim chcete oponovat, můžete se inspirovat v tomto článku a třeba se vám podaří vyjednat vytouženou odpolední siestu.
Total
0
Sdílení

Vědci zjistili, že 45 až 60 minutové zdřímnutí může dodat až pětinásobný impuls vaší krátkodobé paměti. Ano, čtete správně, zvýšení o 500%.

Studie byla provedena postgraduální studentkou Sarou Studte, která učila skupinu 41 subjektů 90 slov a 120 dalších nesouvisejících slov. Polovině z nich bylo umožněno, aby si po hodině zdřímli, zatímco druhá polovina odpočívala při sledování DVD.

Když byli účastníci testováni, aby naučená slova zapakovali, ti, kteří měli dovoleno si trochu schrupnout na tom byli daleko lépe, než ti, kteří byli nuceni sledovat TV. Paměť těch, kteří si zdřímli byla stejně dobrá, jako když dělali úvodní část studie.

“Krátké zdřímnutí v kanceláři nebo ve škole, je dobré pro výrazné zlepšení učebních úspěchů, všude tam, kde jsou lidé v prostředí učení, bychom měli vážně přemýšlet o pozitivních účincích spánku,” poznamenal profesor Axel Mecklinger, který dohlížel na studii.

Mohlo by vás zajímat