Nová řada ESET produktů

Minulý týden jsme vydali novou verzi našich produktů ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus s pořadovým číslem 8.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Mimo standardní opravy jsme značně vylepšili hlavně modul Exploit Blocker, který nově chrání před situací, kdy se škodlivý kód snaží dostat na PC přes bezpečnostní chybu v Javě. Jde o šikovnou funkci, protože Java patří statisticky mezi nejčastěji zneužívané aplikace, přes které se malware dostává do počítače. Podrobněji o tom píšeme v tomto článku.

eset antitheft sign in

Zcela novou vlastnost ochrany před botnety představuje naše vlajková loď ESET Smart Security 8. Co to znamená v praxi? Nejprve si stručně charakterizujeme botnet. Jako botnet označujeme takovou síť počítačů, ve které jsou zařízení infikované jedním druhem škodlivého kódu. Ten počítač bez vědomí uživatele tajně připojí do botnet sítě a od té chvíle je PC plně pod kontrolou majitele podvodné sítě. Nejčastěji se botnety používají k rozesílání spamu, ale výjimkou nejsou ani DDoS útoky na předem určené cíle, nebo šíření nového malwaru. Pokud vám tedy někdy v minulosti přišlo upozornění (a omezení rychlosti připojení) od poskytovatele internetu, že je z vašeho zařízení odesílán spam, je možné, že jste byli připojení do botnet sítě. A právě před takovou šlamastykou chrání modul Ochrana před botnety.

Oba produkty si můžete stáhnout a vyzkoušet z produktových stránek (ESET Smart Security, ESET NOD32 Antivirus). Majitelé předchozích verzí mohou samozřejmě aktualizovat na vyšší verzi zcela zdarma.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat