eset smart security

Nová řada ESET produktů

Minulý týden jsme vydali novou verzi našich produktů ESET Smart Security a ESET NOD32 Antivirus s pořadovým číslem 8.
Total
0
Sdílení

Mimo standardní opravy jsme značně vylepšili hlavně modul Exploit Blocker, který nově chrání před situací, kdy se škodlivý kód snaží dostat na PC přes bezpečnostní chybu v Javě. Jde o šikovnou funkci, protože Java patří statisticky mezi nejčastěji zneužívané aplikace, přes které se malware dostává do počítače. Podrobněji o tom píšeme v tomto článku.

eset antitheft sign in

Zcela novou vlastnost ochrany před botnety představuje naše vlajková loď ESET Smart Security 8. Co to znamená v praxi? Nejprve si stručně charakterizujeme botnet. Jako botnet označujeme takovou síť počítačů, ve které jsou zařízení infikované jedním druhem škodlivého kódu. Ten počítač bez vědomí uživatele tajně připojí do botnet sítě a od té chvíle je PC plně pod kontrolou majitele podvodné sítě. Nejčastěji se botnety používají k rozesílání spamu, ale výjimkou nejsou ani DDoS útoky na předem určené cíle, nebo šíření nového malwaru. Pokud vám tedy někdy v minulosti přišlo upozornění (a omezení rychlosti připojení) od poskytovatele internetu, že je z vašeho zařízení odesílán spam, je možné, že jste byli připojení do botnet sítě. A právě před takovou šlamastykou chrání modul Ochrana před botnety.

Oba produkty si můžete stáhnout a vyzkoušet z produktových stránek (ESET Smart Security, ESET NOD32 Antivirus). Majitelé předchozích verzí mohou samozřejmě aktualizovat na vyšší verzi zcela zdarma.

Mohlo by vás zajímat

FBI vyzývá oběti vyděračského ransomware, aby se jí hlásily. Poškozených přibývá

Americká federální vyšetřovací služba FBI veřejně vyzvala všechny uživatele internetu, jejichž počítače byly napadeny vyděračským škodlivým kódem ransomware, aby se jí hlásili a sdělili, zda zaplatili požadované výkupné. Množí se totiž případy, kdy lidé zasažení ransomware splnili podmínky útočníků, zaplatili požadovanou částku, ale jejich počítač nebyl odšifrován. Útočníci po nich naopak žádali další peníze.
Přečíst článek