prst

Otisk prstu místo karty? Již brzy to bude možné

Platební metoda, se kterou se v praxi můžeme setkat již nyní například u společností Apple, Samsung nebo Google se přesunuje do běžného života. Japonská vláda již toto léto testovat systém, který to umožní. Platba bude vyžadovat otisk dvou prstů a do prvotního projektu bude zahrnuto přibližně 300 obchodů, hotelů, restaurací a jiných zařízení.
Total
0
Sdílení

Podle japonského deníku Yomiuri Shimbun chce vláda do roku 2020 zvýšit počet turistů až o čtyřicet milionů. Díky eliminování potřeby peněz v hotovosti bude systém působit i jako prevence před zločinem a také jako demonstrace pokročilých technologií, kterými země disponuje, turistům při návštěvě letních olympijských her. Ty proběhnou v Tokiu právě v roce 2020.

Server Techtimes.com uvádí, že kromě platby, bude skenování otisku prstu sloužit také jako identifikace. Turisté tedy nebudou nuceni nosit pas vždy při sobě.

Celý systém bude monitorovat platby a sbírat „big data“ o celkových útratách, místech či frekvencích plateb. Tyto informace budou dále použity pro zlepšení turistické infrastruktury a na další vyhodnocování.

Někteří skeptici nevěří, že má tato technologie budoucnost, ovšem Aeon Bank slibuje, že bude první banka v Japonsku, která uvede bankomaty, jež budou používat otisk prstu, jako ověření identity.

Uvítali byste možnost, platit pomocí otisků prstů i u nás v Česku? Napište nám do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek