Otisk prstu místo karty? Již brzy to bude možné

Platební metoda, se kterou se v praxi můžeme setkat již nyní například u společností Apple, Samsung nebo Google se přesunuje do běžného života. Japonská vláda již toto léto testovat systém, který to umožní. Platba bude vyžadovat otisk dvou prstů a do prvotního projektu bude zahrnuto přibližně 300 obchodů, hotelů, restaurací a jiných zařízení.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Podle japonského deníku Yomiuri Shimbun chce vláda do roku 2020 zvýšit počet turistů až o čtyřicet milionů. Díky eliminování potřeby peněz v hotovosti bude systém působit i jako prevence před zločinem a také jako demonstrace pokročilých technologií, kterými země disponuje, turistům při návštěvě letních olympijských her. Ty proběhnou v Tokiu právě v roce 2020.

Server Techtimes.com uvádí, že kromě platby, bude skenování otisku prstu sloužit také jako identifikace. Turisté tedy nebudou nuceni nosit pas vždy při sobě.

Celý systém bude monitorovat platby a sbírat „big data“ o celkových útratách, místech či frekvencích plateb. Tyto informace budou dále použity pro zlepšení turistické infrastruktury a na další vyhodnocování.

Někteří skeptici nevěří, že má tato technologie budoucnost, ovšem Aeon Bank slibuje, že bude první banka v Japonsku, která uvede bankomaty, jež budou používat otisk prstu, jako ověření identity.

Uvítali byste možnost, platit pomocí otisků prstů i u nás v Česku? Napište nám do komentářů.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat