Ovládejte počítač pomocí tohoto ovladače

Chytré telefony a jiná zařízení, která můžeme nosit při sobě, nás v dnešní době obklopují téměř všude. Přesto jsou stolní počítače i nadále součástí nejedné domácnosti či kanceláře. I když jsou dnes výkonnější a dokonalejší, stále je ovládáme pomocí klávesnice a myši, které se během třiceti let téměř nezměnily. Není čas vyzkoušet nové ovládání?
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Gest by mohl být tou správnou volbou. V podstatě se jedná o pár speciálních rukavic, které si navlečete a používáte k samotnému ovládání počítače. Rukavice mají zabudované akcelerometry, gyroskopy a magnetometry, které naleznete téměř v každém chytrém telefonu nebo hodinkách. Pohyby se pak přes Bluetooth odesílají do počítače nebo mobilního zařízení.

Ovládání pomocí gest je velmi jednoduché – například dvojité poklepání ukazováčkem otevře složku. Můžete také obsluhovat Photoshop – přidávat vrstvy či měnit velikost stopy. Další využití se nabízí ve virtuální realitě, můžete například lehce psát „do vzduchu“.

Projekt je nyní ve fázi crowdfoundingové kampaně – pokud se vybere 100 000 dolarů, v listopadu příštího roku bude zařízení dostupné. Více informací se dozvíte po zhlédnutí následujícího videa.

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat