ovladač gest na ruce

Ovládejte počítač pomocí tohoto ovladače

Chytré telefony a jiná zařízení, která můžeme nosit při sobě, nás v dnešní době obklopují téměř všude. Přesto jsou stolní počítače i nadále součástí nejedné domácnosti či kanceláře. I když jsou dnes výkonnější a dokonalejší, stále je ovládáme pomocí klávesnice a myši, které se během třiceti let téměř nezměnily. Není čas vyzkoušet nové ovládání?
Total
0
Sdílení

Gest by mohl být tou správnou volbou. V podstatě se jedná o pár speciálních rukavic, které si navlečete a používáte k samotnému ovládání počítače. Rukavice mají zabudované akcelerometry, gyroskopy a magnetometry, které naleznete téměř v každém chytrém telefonu nebo hodinkách. Pohyby se pak přes Bluetooth odesílají do počítače nebo mobilního zařízení.

Ovládání pomocí gest je velmi jednoduché – například dvojité poklepání ukazováčkem otevře složku. Můžete také obsluhovat Photoshop – přidávat vrstvy či měnit velikost stopy. Další využití se nabízí ve virtuální realitě, můžete například lehce psát „do vzduchu“.

Projekt je nyní ve fázi crowdfoundingové kampaně – pokud se vybere 100 000 dolarů, v listopadu příštího roku bude zařízení dostupné. Více informací se dozvíte po zhlédnutí následujícího videa.

 

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek