panasonic zaměstnanci zvedající krabice v robotickém obleku

Panasonic představil roboty usnadňující práci

Panasonic nedávno publikoval video, ve kterém ukazuje roboty usnadňující každodenní práci. Společnost ve videu představuje nové technologie, které vyvinula právě za účelem sestrojení asistenčních robotů.
Total
0
Sdílení

Speciální robotický oblek pomůže při zvedání těžkých předmětů, ale přitom není na obtíž při běžné chůzi. Díky nejrůznějším senzorům ulehčí zátěž na záda a kolena až o 15 kg. Při oblékání není zapotřebí žádná asistence, vše je velmi snadné. Baterie vydrží až osm hodin na jedno nabití.

Jiný oblek usnadňuje chůzi či pochyb v náročných podmínkách, například při práci v lese nebo v těžkém terénu.

Další robot je určený ke zvedání velmi těžkých objektů. Pohání ho 20 motorů, takže to není žádný drobeček. V budoucnu by měl pomáhat při přírodních katastrofách, na stavbách nebo usnadňovat veřejné práce.

Panasonic ovšem nemyslí jen na pomoc při práci, asistenci potřebují také lidé s omezenou schopností pohybu. Například pacienti na lůžku, nebo staří lidé. Ostatně přesvědčte se sami a podívejte se na následující video.

Mohlo by vás zajímat

8 důvodů, proč se kyberzločinci zaměřují na chytré telefony

Chytré telefony a tablety se staly nedílnou součástí našich životů. Lidé si díky těmto zařízením zpříjemňují cestu do práce nebo do školy, zkracují čekání na autobus a online komunikací udržují kontakt s přáteli téměř po celý den. Velké popularity chytrých telefonů se však snaží využít také kybernetičtí útočníci.
Přečíst článek