panasonic zaměstnanci zvedající krabice v robotickém obleku

Panasonic představil roboty usnadňující práci

Panasonic nedávno publikoval video, ve kterém ukazuje roboty usnadňující každodenní práci. Společnost ve videu představuje nové technologie, které vyvinula právě za účelem sestrojení asistenčních robotů.
Total
0
Sdílení

Speciální robotický oblek pomůže při zvedání těžkých předmětů, ale přitom není na obtíž při běžné chůzi. Díky nejrůznějším senzorům ulehčí zátěž na záda a kolena až o 15 kg. Při oblékání není zapotřebí žádná asistence, vše je velmi snadné. Baterie vydrží až osm hodin na jedno nabití.

Jiný oblek usnadňuje chůzi či pochyb v náročných podmínkách, například při práci v lese nebo v těžkém terénu.

Další robot je určený ke zvedání velmi těžkých objektů. Pohání ho 20 motorů, takže to není žádný drobeček. V budoucnu by měl pomáhat při přírodních katastrofách, na stavbách nebo usnadňovat veřejné práce.

Panasonic ovšem nemyslí jen na pomoc při práci, asistenci potřebují také lidé s omezenou schopností pohybu. Například pacienti na lůžku, nebo staří lidé. Ostatně přesvědčte se sami a podívejte se na následující video.

Mohlo by vás zajímat

Šest z deseti firem využívá cloud a internet věcí bez zabezpečení citlivých dat

Na bezpečnost firemních dat myslí stále jen malá část společností. Ačkoli 93 procent podniků používá citlivá data v pokročilých technologiích, jako jsou cloudy, softwarově definované služby nebo internet věcí, 63 procent firem v těchto situacích vůbec neřeší jejich zabezpečení.
Přečíst článek

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek