PlayStation jako bezpečností riziko?

Za potenciální bezpečnostní riziko označil italský ministr spravedlnosti Andrea Orlando šifrovanou elektronickou komunikaci prostřednictvím chatu na PlayStation 4.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Itálie se chystá investovat 150 milionů euro do reformy informačních a bezpečnostních služeb a část těchto prostředků věnuje na monitoring komunikace mezi uživateli PlayStation, protože existuje podezření, že právě touto cestou se domlouvali teroristé před listopadovými útoky v Paříži. Ministr Orlando podle webu TheStack.com přímo zdůraznil, že nové bezpečnostní nástroje se zaměří na síť Sony PlayStation, jež byla už dříve v podezření, že slouží k nepozorované komunikaci představitelů Islámského státu (ISIS).

Po útocích v Paříži z 13. listopadu řada médií citovala bezpečnostní experty, kteří upozorňovali na možnost zneužití chatu na PlayStation, i když nebyl předložen žádný konkrétní důkaz. Tři dny před útokem belgický premiér Jan Jambon v diskusi o boji proti islamistickému terorismu zmínil teorii, že „kazatelé nenávisti“ z ISIS komunikují právě prostřednictvím PlayStation. Samotný výrobce PlayStation, společnost Sony, v oficiálním prohlášení připustila, že „existuje potenciál vážného zneužití“ této sítě, ale zároveň ujistila, že vždy plně spolupracovala se všemi vyšetřovateli, kteří se na ni obrátili s žádostí o pomoc.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat