Phishingový e-mail

Poznáte phishingový e-mail? Projděte si test, který vytvořil Google

Vyzkoušejte si, jak jste na tom v rozpoznávání phishingových e-mailů.
Total
1
Sdílení

Technologický inkubátor společnosti Google, Jigsaw, představil interaktivní kvíz, který vás otestuje při rozpoznávání škodlivých phishingových e-mailů. V testu se setkáte s nejčastějšími scénáři phishingových e-mailů, u každé zprávy musíte podle konkrétních znaků rozhodnout, zda se jedná o legitimní, nebo škodlivý e-mail.

Podle příspěvku na blogu Jigsaw je test založen na bezpečnostním školení společnosti pro více než 10 000 žurnalistů, aktivistů a politických lídrů z celého světa.

V testu vás čeká 8 scénářů, které vás provedou technikami, které kybernetičtí útočníci používají v běžném životě. Jednotlivé scénáře se liší, setkáte se zprávami, které v příloze obsahují různé soubory a vyžadují vaši okamžitou pozornost.

Příklad jednoho z testů.
Jeden z příkladů phishingového e-mailu. Zdroj: phishingquiz.withgoogle.com.

Mnoho bezpečnostních incidentů začíná kliknutím na škodlivý odkaz nebo otevřením škodlivého souboru z přílohy. Zprávy od neznámého příjemce byste neměli otvírat ani u nich klikat na odkazy či soubory v příloze.

Mohlo by vás zajímat

Co dělat, když máte podezření, že je váš mobil sledován?

Pokud tento článek čtete, pravděpodobně chcete zjistit rychlé tipy co dělat, když máte podezření, že je na vašem zařízení spyware nebo tracker. Jestliže je tomu tak, zřejmě budete zklamáni, žádný seznam věcí, které byste mohli rychle najít nebo odstranit, aby váš telefon byl opět v bezpečí, neexistuje. To ovšem neznamená, že není nic, co byste pro zvýšení zabezpečení svého zařízení mohli udělat.
Přečíst článek