robotičtí fanoušci

Poznejte jihokorejský baseballový tým s robotickými fanoušky

V posledních letech jsme byli svědky několika úchvatných důkazů, kam pokročil vývoj robotů, ale nyní tady máme jeden, který nade všemi vyčnívá.
Total
0
Sdílení

Tým Hanwah Eagles, jihokorejský baseballový tým, se snaží z části nahradit opravdové fanoušky na dálku ovládanými roboty. Tento tým, přestože nemá příliš dobré výsledky, má velmi oddanou základnu fanoušků. Aby mohli podporovat svůj tým, když zrovna nemohou být fyzicky na stadionu, jsou fanoušci nahrazeni roboty, kteří se chovají jako lidská stvoření.

Na jejich futuristické pohyby se podívejte v následujícím videu.

Na stadionu jsou tři řady těchto robotů, kteří drží displeje, na kterých se zobrazují zprávy od fanoušků, kteří nemohou být na zápase. Každý robot navíc má na hlavě LCD panel, na kterém se promítne obličej fanouška, který odeslal zprávu, což abychom byli upřímní, vypadá občas trochu děsivě. Roboti jsou jinak aktivní stejně jako obyčejní fanoušci, umějí například udělat i mexickou vlnu!

Již téměř 90 tisíc zpráv přišlo od fanoušků a to dokazuje úspěch této idey u fanoušků. Možná je toto cesta jak se vypořádat s nabitým rozvrhem a jak zabránit násilí na stadionech. Na druhou stranu – dokážete si představit stadion plný robotů? Je to skutečně svět, ve kterém byste chtěli žít?

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek