Pozor na falešné verze aplikace Prisma pro Android

Jedna z nejpopulárnějších aplikací na úpravu fotografií poslední doby – Prisma – byla dostupná pouze pro zařízení s operačním systémem iOS. Nedávno však byla uvolněna velmi očekávaná verze pro Android. Než se rozhodnete si aplikaci z Google Play stáhnout, vezměte na vědomí, že i v oficiálním obchodu se množí podvodné verze aplikace.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Scénář je podobný jako například u populární hry Pokémon Go: někteří vývojáři se snaží těžit na popularitě konkrétní aplikace a vytvářejí upravené verze. Tyto verze jsou pochopitelně podvodné a mnoho uživatelů je nevědomky stahuje. Takové aplikace často obsahují nákupy v aplikaci, reklamy či jiné praktiky, na kterých se podvodníci snaží vydělat peníze.

Prisma upravuje (deformuje) fotografie ve stylu uměleckých děl známých umělců či proslulých ornamentů a vzorů. Na výběr je z několika filtrů, u kterých lze měnit intenzitu.

Originální aplikace Prisma je na Google Play nová, jak můžete vidět na snímku dole, při vyhledání výrazu „prisma“ se zobrazí velké množství výsledků falešných aplikací, které jsou často velmi podobné originální aplikaci.

hry

Jak tedy ještě před stažením a instalací poznat, že se skutečně jedná o originální aplikaci? Důležité je prověřit, že aplikace je skutečně originální. Pomoci mohou následující ukazatelé:

  • Je aplikace skutečně nahrána od vývojáře Prisma Labs, inc.?
  • Má aplikace originální ikonku (černý trojúhelník)?
  • Zkontrolujte počet stažení, hodnocení a recence

prisma

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat