Jak na zabezpečení plateb v iOS?

Profesionální tipy pro zvýšení zabezpečení zařízení se systémem iOS – 3. část

V našem posledním článku na téma zabezpečení zařízení se systémem iOS se podíváme na zabezpečení bezkontaktních plateb a bezpečné nakupování přes iPhone.
Lucie Mudráková
Total
0
Sdílení

V závislosti na zemi a bance vám Apple nabízí možnost bezkontaktních plateb. V kamenném obchodě můžete pohodlně zaplatit pomocí zařízení Apple, kde máte potřebné údaje o platební kartě uložené v digitální Peněžence v rámci služby Apple Pay.

Pečlivě zkontrolujte všechna nastavení, protože pro platby pod určitou částku není vyžadováno žádné ověření. To znamená, že technologii NFC mohou zločinci zneužít ke krádeži menších finančních částek, pokud se dostanou do dosahu vašeho zařízení – vzdálenost, kterou mají díky čtečkám NFC pod kontrolou.

Které aplikace odinstalovat a kterým se zcela vyhnout?

Při každé instalaci si dobře rozmyslete, zda aplikaci skutečně potřebujete. Lidé často na stažené aplikace zapomínají a pak je neaktualizují nebo nekontrolují jejich oprávnění.

Při stahování aplikací třetích stran pro klávesnici byste měli být obzvlášť opatrní, protože mají přístup ke všem informacím, které zadáváte v zařízení iOS, včetně hesel. Vyhněte se také instalaci certifikátů podepsaných vlastním podpisem, protože většina uživatelů je stejně nepotřebuje.

A pokud si musíte nainstalovat aplikaci, kterou potřebujete jen pro jednu konkrétní příležitost, například pro sledování konference nebo koncertu, nezapomeňte ji po skončení akce odinstalovat.

Jak bezpečně nakupovat a používat internetové bankovnictví v zařízení se systémem iOS

Pokud je vaše zařízení se systémem iOS připojeno k neznámému bezplatnému hotspotu Wi-Fi a používáte na něm webový prohlížeč, měli byste zvážit nakupování, používání služeb online bankovnictví nebo návštěvu webových stránek, které vyžadují přihlášení. Pokud má hotspot slabé zabezpečení, mohou kybernetičtí zločinci zachytit vše, co zadáte do prohlížeče, včetně vašich hesel, údajů o platebních kartách nebo jiných citlivých soukromých informací. Místo toho vypněte Wi-Fi a používejte mobilní data nebo si stáhněte legální aplikaci dostupnou v App Store.

Bezpečnější alternativou jsou aplikace vyvinuté internetovými obchody, bankami nebo jinými online službami. Vytvářejí chráněnou cestu, která umožňuje bezpečnější komunikaci mezi zařízením a servery. I když stále existuje možnost bezpečnostní chyby v oficiální aplikaci, používání webového prohlížeče, když je zařízení připojeno k nezabezpečené síti, je rizikovější.

Pro zvýšení bezpečnosti při surfování na internetu prostřednictvím prohlížeče používejte spolehlivou a důvěryhodnou síť VPN. Vytváří další vrstvu ochrany i pro aplikace. Nastavení služby VPN najdete v obecném nastavení vašeho zařízení.

Pravidelně zařízení restartujte

Pro útočníky může být obtížné získat trvalý přístup k iPhonu nebo iPadu. Proto se v některých případech mohou pokusit napadnout vaše zařízení pomocí metody vložení škodlivého kódu do jeho paměti. Tyto typy kybernetických útoků nemohou v zařízení přetrvat po restartování, takže pravidelným restartováním, zejména po použití nedůvěryhodné sítě Wi-Fi, zajistíte další úroveň ochrany.

Jak dobře znáte nastavení svého zařízení se systémem iOS? Ověřte své znalosti v našem krátkém kvízu:


Článek byl připraven týmem autorů

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat