Řekněte více s Google Allo a Duo

Google v nedávné době vydal dvě nové aplikace pro komunikaci mezi lidmi.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Google Allo

Koncem září vydal Google svojí verzi messengeru. Na pozadí Google Allo běží neuronová síť, která se učí od svých uživatelů. Díky tomu nabízí Allo například funkci Smart Reply, která vám nabídne vaše reakce na zprávu, kterou jste obdrželi. Tyto reakce pak můžete učinit jedním kliknutím nebo napsat vlastní odpověď. Funkce Smart Reply je zatím dostupná pouze v anglickém jazyce.

Všechny konverzace jsou šifrovány pomocí technologie Transport Layer Security. K dispozici je zde také anonymní režim, který umožňuje odesílat zprávy v režimu end-to-end šifrování.

Velikou předností aplikace je Google Assistant. Jde o kontakt, se kterým můžete vést konverzaci a který bude odpovídat na vaše dotazy. Vyhledávání mu jde na výbornou. Dokáže také vyhledávat pomocí fotografií, takže stačí, když mu vyfotíte například plakát filmu a dozvíte se informace, které potřebujete. Allo vám také pro asistenta radí doplňující otázky, na které se můžete k danému tématu ještě doptat.

Mezi další funkce, které stojí za zmínku je možnost upravit fotku před odesláním, podpora gifů, podpora režimu práce ve dvou oknech, podpora přímého sdílení (odeslání obsahu konkrétní osobě bez nutnosti spouštět celou aplikaci).

Google Duo

Novinkou je také aplikace Duo umožňující videohovory. Při vývoji této aplikace kladli vývojáři Googlu důraz na technologii přenosu obrazu a zvuku. Aplikace používá propracované kodeky a zvládá bez problémů přechody mezi Wi-Fi a datovým připojením od vašeho operátora. Kvalita videa je až 720p.

Nejzajímavější funkcí je podle nás „Knock, Knock“ (Ťuk, Ťuk). Díky této funkci vidíte na svém telefonu druhého volajícího ještě předtím, než hovor přijmete. Díky tomu lze lépe odhadnout povahu rozhovoru.

Stejně jako u Allo nabídne Google Duo end-to-end šifrování.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat
Češi slaví Vánoce tradičně, drží ale digitální půst

Moderní Vánoce: V Česku jsme tradiční, sociální sítě během Štědrého dne využíváme méně

K večeři kapr a bramborový salát jedině s vajíčkem a hráškem. Dárky nosí Ježíšek nejčastěji pod živý stromeček se špičkou. Používání technologií se během vánočních svátků snažíme omezovat. Uváděli to Češi všech věkových kategorií v nejnovějším průzkumu společnosti ESET.
Přečíst článek