robot, který staví most

Roboti postaví železný most pomocí 3D tisku

Pokud jste si mysleli, že 3D tiskárny produkují pouze plastové předměty, figurky a hračky, tak pro vás máme novinku. Představujeme projekt MX3D, který má za cíl postavit v Amsterdamu železný most.
Total
0
Sdílení

Most navrhl nizozemský designer Joris Laarman. Ocel bude svářena pomocí dvou mechanických ramen, roboti budou most stavět pod sebou a systematicky postupovat vpřed.

„Most ukáže, jak 3D tiskárny vstupují do světa konstrukcí velkých a funkčních objektů. Symbolika mostu je krásná metafora pro propojení technologií budoucnosti se starým městem, a to způsobem, který přináší z obou světů to nejlepší,“ uvedl Laarman.

Dozvědět se více o celém projektu můžete z následujícího videa.

Mohlo by vás zajímat

8 důvodů, proč se kyberzločinci zaměřují na chytré telefony

Chytré telefony a tablety se staly nedílnou součástí našich životů. Lidé si díky těmto zařízením zpříjemňují cestu do práce nebo do školy, zkracují čekání na autobus a online komunikací udržují kontakt s přáteli téměř po celý den. Velké popularity chytrých telefonů se však snaží využít také kybernetičtí útočníci.
Přečíst článek

ESET spolupracuje s Googlem v boji s nebezpečným malwarem

Vzhledem k tomu, že kybernetické útoky jsou stále propracovanější a obtížněji odhalitelné, prohlížení internetových stránek může přivést uživatele k nebezpečným webům, které mohou na jejich zařízení instalovat škodlivý software. Zejména pokud nepoužívají žádný bezpečnostní produkt.
Přečíst článek