robot, který staví most

Roboti postaví železný most pomocí 3D tisku

Pokud jste si mysleli, že 3D tiskárny produkují pouze plastové předměty, figurky a hračky, tak pro vás máme novinku. Představujeme projekt MX3D, který má za cíl postavit v Amsterdamu železný most.
Total
0
Sdílení

Most navrhl nizozemský designer Joris Laarman. Ocel bude svářena pomocí dvou mechanických ramen, roboti budou most stavět pod sebou a systematicky postupovat vpřed.

„Most ukáže, jak 3D tiskárny vstupují do světa konstrukcí velkých a funkčních objektů. Symbolika mostu je krásná metafora pro propojení technologií budoucnosti se starým městem, a to způsobem, který přináší z obou světů to nejlepší,“ uvedl Laarman.

Dozvědět se více o celém projektu můžete z následujícího videa.

Mohlo by vás zajímat

6 letá holčička obešla Touch ID zabezpečení na chytrém telefonu své matky

Používáte na svém mobilním zařízení zabezpečení pomocí otisku prstu? Přemýšleli jste nad tím, jak bezpečná je tato forma ověření identity? Šestiletá Ashlynd Howell z Arkansasu způsobila rodičům nemalé překvapení – bez jejich vědomí si z Amazonu objednala Pokémon zboží za více než 6 500 korun.
Přečíst článek

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek