Facebook spustil chatovací aplikaci pro děti

Facebook představil novou komunikační aplikaci určenou pro děti.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Messenger Kids byl navržen pro bezpečnou online komunikaci s přáteli a rodinou a cílí na nejmladší uživatele, kterým je Facebook kvůli věkovému omezení nedostupný.

Facebook oznámil vydání dětské aplikace pro online komunikaci v prosinci loňského roku. Největší sociální síť je uživatelům dostupná od třinácti let, nová aplikace však cílí na mladší uživatele. Aplikace Messenger Kids je zdarma, neobsahuje reklamy a nové kontakty schvalují rodiče ze svého zařízen


Aplikace je zatím dostupná pouze v USA pro iOS zařízení. Rozšíření na Google Play a další regiony slibuje Facebook v následujících měsících. Messenger Kids je zjednodušená a uzavřená verze Messengeru, spárovaná s facebookovým účtem rodiče, který má přehled o tom, s kým dítě komunikuje a koho si chce do kontaktů přidat.

Messenger Kids umožňuje posílat zprávy, obrázky, videa nebo uskutečňovat video hovory. K dispozici jsou také nejrůznější GIFy, rámečky, samolepky a masky, speciálně vybrané s ohledem na děti.

Jak Messenger Kids nainstalovat?

  • Stáhnout – Nejprve je nutné aplikaci stáhnout (zatím dostupná pouze v App Store v USA)
  • Autorizovat – Aplikaci autorizujete pomocí svého Facebook účtu
  • Vytvořit účet – Nastavení dokončíte vytvořením účtu, vše co potřebujete udělat je zadat jméno dítěte
  • Přidat kontakty – Přidání kontaktů do aplikace provedete z aplikace dítěte, ze svého zařízení je potřeba kontakty schválit

Článek je součástí projektu Safer Kids Online

Safer Kids Online je celosvětová iniciativa společnosti ESET. Cílem této iniciativy je přinášet informace, které mohou rodiče, vychovatelé, děti a učitelé využít k otevření diskuze o bezpečnosti na internetu a poskytnout nástroje pro vytváření bezpečného online prostředí pro všechny děti.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat