Návrat do školy: batoh, přezůvky, tablet a… antivir!

Dříve, než začnete svoje nová digitální zařízení používat, ujistěte se, zda znáte a dodržujete několik základních pravidel, která vás ochrání před kybernetickými hrozbami:

1. Za prvé se ujistěte, zda vaše nové zařízení

Ať už jde o tablet, smartphone nebo notebook – má nainstalovaný kvalitní bezpečnostní software a že je tento software pravidelně aktualizován.

2. Kde se obvykle učíte nebo děláte domácí úkoly?

Na koleji, nebo dáváte přednost kavárně s příjemnou vůní kapučína a bezplatnou veřejnou wi-fi? Pokud dáváte přednost druhé možnosti, ujistěte se, že jste připojeni k oficiální wi-fi síti kavárny. Zároveň nepoužívejte wi-fi připojení, která nejsou šifrována pomocí WPA2, protože cokoli s nižším standardem prostě není dost bezpečné a poměrně snadno se tak můžete dostat do potíží. Jakmile dokončíte svou práci, od veřejné sítě se odpojte.

3. Nezapomeňte také na další dobré pravidlo, které se týká vašeho mobilního zařízení

Totiž že byste neměli stahovat a instalovat aplikace, které pocházejí z neznámého nebo neoficiálního zdroje. Pokud se budete držet oficiálních obchodů s aplikacemi, máte mnohem menší šanci, že své zařízení infikujete škodlivým malware, který by mohl například zašifrovat vše, co máte uloženo ve smartphonu nebo tabletu.

4. Jdete s přáteli hned po vyučování někam ven?

Dávejte si pozor na svůj batoh nebo tašku a chytrá zařízení v ní, zvláště když se budete pohybovat na veřejných místech, jako jsou bary nebo kluby. Nezapomeňte, že můžete využít bezpečnostní řešení s anti-theft funkcemi, které vám pomůže nalézt ztracené, zapomenuté nebo ukradené zařízení, nebo z něj alespoň vzdáleně smazat citlivá data.

5. A v neposlední řadě pamatujte na bezpečná hesla

Pro každý účet byste měli mít jedinečné heslo tak dlouhé, jak jen to je možné, včetně kombinace velkých a malých písmen, číslic a speciálních znaků (např. $,%, @ atd.). Druhou možností je dvoufaktorová autentizace s dalším přístupovým heslem a jednorázově generovaným kódem. Určitě namítnete, že máte alespoň 30 různých digitálních účtů a je téměř nemožné si pamatovat složitá a jedinečná hesla pro každý z nich. Řešením je správce hesel, kterého vám nabídne kvalitní bezpečnostní software.

Exit mobile version