Michael Schumacher

Zemřel Michael Schumacher?

Michael Schumacher údajně zemřel po krátkém probuzení z kómatu. Pravda nebo fikce? 
Total
0
Sdílení

I když z okolí bývalého závodníka F1 Michaela Schumachera nepřichází zrovna povzbudivé zprávy, rozhodně není mrtev. Jde jen o další podvodnou zprávu, která se šíří na Facebooku, a snahu donutit uživatele na takový „šokující“ příspěvek kliknout.

Facebookový příspěvek

Pokud na takový nesmyslný příspěvek kliknete, většinou vás to přesměruje na stránky, kde jste nuceni příspěvek sdílet, pokud opravdu chcete slibované video vidět. Je to další klasická ukázka sociálního inženýrství v praxi, se kterým se na Facebooku setkáváme bohužel zcela běžně. A co to přináší tvůrcům? Samozřejmě peníze, čím větší návštěvnost stránek, tím větší zisk.

facebookový příspěvek

Obrana proti takovým praktikám je v zásadě jednoduchá. V drtivé většině případů jde o zjevné nesmysly, typu gigantická anakonda sežrala ošetřovatele, takže je stačí ignorovat. Podobné příspěvky je ale nejlepší rovnou smazat, případně si před kliknutím obsah zprávy ověřte z více zdrojů.  Dále poučte i své přátele (např. sdílením tohoto článku.), že ne všechny příspěvky jsou to, za co se vydávají.

Mohlo by vás zajímat

Ruští hackeři po zvolení Trumpa masivně útočí na nevládní organizace v USA

Rozsáhlé phishingové útoky na nevládní organizace ve Spojených státech spustili krátce po zvolení nového amerického prezidenta Donalda Trumpa ruští hackeři známí jako The Dukes nebo skupina APT29. Jde o stejné aktivisty, kteří už v době prezidentské kampaně útočili na Demokratickou stranu a její kandidátku Hillary Clintonovou, upozornil server Securityweek.com.
Přečíst článek