Skynet miluje váš iPhone

Letos je tomu třicet let, kdy James Cameron natočil film Terminator. Psal se rok 1984. Svět řídila, alespoň ve filmu, počítačová síť Skynet. Tehdy to byla jen fantazie scénáristů, ale podle Camerona se jakýsi Skynet již pomalu formuje i mimo filmová plátna.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Jamese Camerona není třeba představovat. Velikán filmové tvorby, který natočil úspěšné filmy, jako například právě zmiňovaný Terminator, Titanic, Avatar. Každý z těchto filmů byl v té době přelomový tím, jaké efekty v něm byly použity, a jak Cameron dokázal využít technologie k něčemu tak skvělému.

USA Today vydalo krátký článek, ve kterém jsou vyjádření Jamese Camerona. Je v něm několik zajímavých pohledů člověka, u kterého bychom čekali, že bude používat technologické novinky. Cameron se tomu naopak brání, a vysvětluje, že používá několik let starý mobilní telefon. Komentuje to tím, že všechny velké firmy (Apple, Google) své uživatele špehují, a mají tak přehled o tom, co uživatel dělá. Pro nás nic nového a překvapivého.

„Apple má dost uživatelů, jejichž zařízení sleduje vláda. Přesně vědí o každém místě, na které s tou věcí jdete.” řekl Cameron. „Takže můžeme mluvit o Skynetu.”

Stejně jako většina lidí se zamýšlel nad tím, že slušnému člověku sledování nemůže uškodit, ale že je to neetické.

„Není to tak, že mám co skrývat,” řekl Cameron. „Pro mě je to otázka principu.”

Zajímavé je, že si podle bezpečnostních agentur a velkých výrobců pravděpodobně jen špatně vykládáme, o co vlastně jde. Všechno to špehování je vlastně pro dobro nás všech. Prý kvůli bezpečnosti. A co soukromí? Soukromí už vlastně ani neexistuje.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat