Sociální inženýrství: Jak se mu efektivně bránit?

Jedním z nejčastějších způsobů jak do počítače dostat škodlivý kód je technika zvaná sociální inženýrství. Jde o podvodné jednání za účelem provedení konkrétní činnosti nebo zisku informací. Typickým příkladem je například podvodná e-mailová zpráva s infikovanou přílohou, která imituje vzhled banky či jiné důvěryhodné instituce.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Sociální inženýrství bude jedno z témat ESET Security Days, konference o IT bezpečnosti, která se ve čtvrtek 19. 5. 2016 koná v Praze.

Podle posledních výzkumů společnosti ESET roste počet škodlivých e-mailů obsahujících virovou přílohu, což je jedna z častých technik sociálního inženýrství, kterému se na konferenci bude věnovat Petr Šnajdr, bezpečnostní expert společnosti ESET.

Petr Šnajdr je absolventem Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Problematice počítačové bezpečnosti se věnuje od roku 2005, kdy začal pracovat na pozici IT Security Specialist. Ve společnosti ESET je z pozice bezpečnostního experta odpovědný za externí odbornou komunikaci.

Konference ESET Security Days úspěšně proběhla již ve více než 30 zemích světa, nyní poprvé zavítá do České republiky. Jejím cílem je informovat o aktuálních trendech z oblasti kybernetické bezpečnosti, mezi které patří témata z oblasti sociálního inženýrství, dvoufaktorové autentizace, šifrování dat a další.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat