SPADNE S VÁMI LETADLO? APLIKACE DOKÁŽE SPOČÍTAT PRAVDĚPODOBNOST

Nemáte rádi létání? Možná se vám bude hodit aplikace pro chytré telefony, která napoví, zda do daného letadla nastoupit nebo ne.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Am I Going Down? je nová aplikace pro iPhone, která tvrdí, že umí vypočítat pravděpodobnost šance na pád každého letu analýzou dat. Znepokojení pasažéři zadají pouze číslo letu, typ letadla a destinaci a aplikace vygeneruje pravděpodobnost téměř okamžitě – čím vyšší číslo, tím lépe.

Aplikace byla vytvořena vývojářem Nicem Johnsem z Vanilla Pixel, aby pomohla jeho ženě překonat strach z létání. Testováním aplikace zjistil, že čísla pravděpodobností pádu letadla byly vždy přes 1 milion a tato příznivě vysoká čísla jsou doplněna zprávami, které dodávají „strašpytlům“ více optimismu: „Pád byste mohli očekávat, pokud byste létali jedním letem denně po 7627 let“.

aplikace
Uf! Je dobré vědět, že let ze San Francisca do Londýna je bezpečný.

K vypočítání pravděpodobnosti aplikace používá data z archivů Bureau of Aircraft Accidents Archives, palubní příručky United States National Transportation Safety Board a letové organizace International Civil Aviation Organization, kde ukládají data z více než 10 milionů tras za uplynulých deset let.

Am I Going Down? je již druhá Johnsnova aplikace pro hodnocení letů, předcházela jí Bring Me Sunshine, která vybírá nejlepší místo pro dovolenou v závislosti na vámi preferované teplotě.

Pro více informací, nebo pro stažení aplikace navštivte web Vanilla Pixel.

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat