Společné tvoření pomocí platformy mix

Od stejných iPad tvůrců, kteří nám pomohli vytvořit dech beroucí digitální dílka pomocí své aplikace Paper a stylusu Pencil, přichází nyní Mix – nová platforma pro sdílení kreativních nápadů.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Nová platforma byla dostavěna přímo do samotné existující aplikace Paper, je založená kolem sdíleného zdroje skic, které jsou volně k dispozici pro další použití, úpravy a recyklace. Uživatelé mohou Mix používat pro inspiraci, když jim docházejí nápady. Vše nové, co v Mixu vznikne, je pak volně použitelné pro ostatní. Myšlenka, na které Mix vyrostl, je komunitně jednoduchá: uživatelé krmí komunitní databázi svými výtvory a z výsledků profitují všichni.

Jakmile se přihlásíte do Mixu, můžete si okamžitě vybrat z mnoha startovacích templatů – od listu linkovaného papíru, přes siluetu šatů, až po skicu iPhonu, na které se vyřádí jak designéři doplňků, tak vývojáři designu aplikací.

CEO a spoluzakladatel Paper, Georg Petschnigg, nastínil potenciál nové platformy v rozhovoru pro TechCrunch: „Doufáme, že to bude mít významný kulturní dopad a to zejména v tom ohledu, jak lidé přemýšlí nad vlastní kreativitou. Jak ji vnímají. Jediné stížnosti, které se k nám dostaly ohledně aplikace Paper vlastně ani nebyly o aplikaci samotné. Stížnosti byly od uživatelů a týkaly se nedostatku jejich vlastní kreativity. Vlastně nám tím dávali jasný signál – nevíme, jak na to.“

Mix je z tohoto pohledu mnohem více nástroj pro rozvoj nápadů a inspirace, než místo pro sdílení dokončených děl – zejména proto, že vše sdílené může kdokoli znovu použít a zrecyklovat. Na mixu neexistuje možnost, jak si svůj výtvor uchovat jen pro sebe – ze všeho mohou profitovat všichni.

Koho Mix zaujal, se však musí obrnit trochou počáteční trpělivosti, protože zatím je platforma pouze pro pozvané uživatele. Globální uvedení pro všechny plánuje společnost na konec října 2014. Mezitím se můžete alespoň podívat na některá díla, která jsou zveřejněna na webu věnovanému společnosti Fifty Three. Nás inspiruje už jen tato podívaná.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat