aplikace mix

Společné tvoření pomocí platformy mix

Od stejných iPad tvůrců, kteří nám pomohli vytvořit dech beroucí digitální dílka pomocí své aplikace Paper a stylusu Pencil, přichází nyní Mix – nová platforma pro sdílení kreativních nápadů.
Total
0
Sdílení

Nová platforma byla dostavěna přímo do samotné existující aplikace Paper, je založená kolem sdíleného zdroje skic, které jsou volně k dispozici pro další použití, úpravy a recyklace. Uživatelé mohou Mix používat pro inspiraci, když jim docházejí nápady. Vše nové, co v Mixu vznikne, je pak volně použitelné pro ostatní. Myšlenka, na které Mix vyrostl, je komunitně jednoduchá: uživatelé krmí komunitní databázi svými výtvory a z výsledků profitují všichni.

Jakmile se přihlásíte do Mixu, můžete si okamžitě vybrat z mnoha startovacích templatů – od listu linkovaného papíru, přes siluetu šatů, až po skicu iPhonu, na které se vyřádí jak designéři doplňků, tak vývojáři designu aplikací.

CEO a spoluzakladatel Paper, Georg Petschnigg, nastínil potenciál nové platformy v rozhovoru pro TechCrunch: „Doufáme, že to bude mít významný kulturní dopad a to zejména v tom ohledu, jak lidé přemýšlí nad vlastní kreativitou. Jak ji vnímají. Jediné stížnosti, které se k nám dostaly ohledně aplikace Paper vlastně ani nebyly o aplikaci samotné. Stížnosti byly od uživatelů a týkaly se nedostatku jejich vlastní kreativity. Vlastně nám tím dávali jasný signál – nevíme, jak na to.“

Mix je z tohoto pohledu mnohem více nástroj pro rozvoj nápadů a inspirace, než místo pro sdílení dokončených děl – zejména proto, že vše sdílené může kdokoli znovu použít a zrecyklovat. Na mixu neexistuje možnost, jak si svůj výtvor uchovat jen pro sebe – ze všeho mohou profitovat všichni.

Koho Mix zaujal, se však musí obrnit trochou počáteční trpělivosti, protože zatím je platforma pouze pro pozvané uživatele. Globální uvedení pro všechny plánuje společnost na konec října 2014. Mezitím se můžete alespoň podívat na některá díla, která jsou zveřejněna na webu věnovanému společnosti Fifty Three. Nás inspiruje už jen tato podívaná.

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek