Staňte se internetovým chytrákem v 5 krocích

Každý jistě máme ve svém okolí někoho, kdo je vždy první s horkou novinkou. První sdílí virální video, první vysvětluje obrázkové vtipy, zkrátka vždy publikuje odkazy dříve než ostatní a může tak nasát tu sladkou internetovou slávu. Mohli byste si myslet, že to musí být poněkud vyčerpávající, ale tajemství tohoto internetového know-how je mnohem jednodušší.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

1. Používejte RSS čtečky

Znát správné blogy a stránky ke čtení je důležité, ale vědět, jak je číst je důležitější mnohem více. I když si možná informace hledáte procházením oblíbenými stránkami nebo záložkami, pomocí RSS čtečky zjistíte nejrychleji, co se děje. Pokud jste RSS nováčci, doporučujeme se přihlásit k feedly, nebo Pulse, kam zadáte všechny stránky, které se vám nejvíce líbí a zkontrolujete je na jeden pohled. Většina RSS čteček vám umožní rozdělit své zdroje do kategorií – takže, pokud chcete informace o technologii, zprávách nebo sportu, klepněte na příslušnou kartu a filtrujte výsledky vyhledávání.

2. Sledujte správné lidi

Samozřejmě, že skutečný důvod, proč vaši přátelé vědí vše jako první je ten, že to všechno ukradli od někoho, kdo to publikoval ještě dříve. Na sociálních sítích je snadné zůstat ve své bublině, ale když rozšíříte svůj okruh sledovaných, budete mít přístup k více informacím. Když vám někdo na Twitteru retweetne zajímavou informaci, podívat se na původní profil, zda je to náhodný tweet, nebo stojí za to daný účet následovat. Pamatujte, že pokud se chystáte sdílet příspěvek někoho jiného, podle internetové etikety je vhodné zmínit zdroj.

3. Mrkněte na Reddit

reddit

Reddit se prezentuje jako titulní stránka internetu. Opravdu je to místo, kde mnoho z těch největších internetových příběhů začíná. Prodírání se webem s nelibým designem může dát sice dost práce, ale přesto se to vyplatí. Nejste si jisti, kde začít? Titulní strana je vždy ta nejlepší volba, ale pokud máte pocit, že chcete jít hlouběji, pak i dalších 10 záložek stojí za poohlédnutí.

4. Poslouchejte více podcastů

Podcasty rozhodně nejsou mrtvé. Ze samotné podstaty procesu jejich nahrávání, podcasty nejsou určené k tomu, aby šířily informace jako první, ale mohou jít do hloubky věcí, což je pro webové stránky mnohem obtížnější. Ať už jsou vaše zájmy jakékoli, určitě bude na podcastech k danému tématu diskutovat mnoho odborníků.

5. Je na to aplikace

Podobně jako se vším ostatním i na toto je aplikace, která vám pomůže „ovládat“ internet. Ať už to je jednoduchá aplikace s push notifikacemi, nebo více sofistikovanější nástroj, jako Velocity, která posílá upozornění.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat