Stratocaching 2014 afterparty

Poslední ohlédnutí za experimentem Stratocaching 2014 proběhlo minulou středu v příjemném prostředí baru Hoffa nedaleko pražského hlavního nádraží.
Total
0
Sdílení

Po příchodu nás kromě upoutávek z letu meteorologického balónu přivítal i samotný Dropion, zavěšený nad barem, na kterém se výstup do 30 km viditelně podepsal. Zhruba okolo půl sedmé byl zahájen oficiální program, který moderovali pořadatelé a zároveň „hlavní mozky“ soutěže ze sdružení Žádná věda.

Soutěže se celkově zúčastnilo 10.555 nadšenců geocachingu a přímý přenos sledovalo na iDnes.cz velmi slušných 120 000 diváků. Kromě shrnutí experimentu a dalších zajímavých číselných údajů (maximální výška, délka letu, rozptyl stratocache apod.) jsme měli možnost také nahlédnout do kuchyně radioamatérů a meteorologů.

Zlatým hřebem programu bylo předávání cen výhercům soutěže, kdy jsme měli štěstí a první nálezce naší ESET „kešky“ přišel osobně. ESET Family Security Pack na rok jistě není k zahození.

Mohlo by vás zajímat

Facebook nabízí bezpečnostní klíč, kterým si „odemknete“ přístup k účtu

Přihlašujete se ke svému facebookovému účtu často z různých zařízení? Populární sociální síť Facebook přišla s novou vrstvou ochrany pro své uživatele. Dvoufaktorová autentizace pomocí hardwarového klíče vám zaručí, že se ke svému účtu přihlásíte skutečně jen vy.
Přečíst článek

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek