Svezte se s námi na nejvyšší horské dráze na světě

Už dříve jsme vás informovali o nejvyšší vodní skluzavce na světě. Teď jsme zpět s další adrenalinovou atrakcí – horskou dráhou nazvanou „Mrakodrap“, která se za 3 roky stane nejvyšší svého druhu na této planetě.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Mrakodrap bude v roce 2017 součástí obrovského zábavního parku Skyplex complex, který se bude rozprostírat na ploše 500.000 čtverečních stop a bude stát 250 milionů dolarů. Podívejte se na virtuální jízdu na této dráze na videu a otestujte svoje nervy.

Vozítko se bude nejprve šplhat až do výšky 570 stop okolo věže, před tím než se spustí na svoji děsivou cestu dolů, plnou 180 stupňových otáček, kdy budete po celou dobu s vaším vozítkem balancovat na římse. Nahoře je vyhlídkové patro, přístupné výtahem, kde se můžete dívat na horizont se zvukovou kulisou vřískajících lidí, kteří se právě spouští na svojí čtyřminutovou cestu až dolů.

Mrakodrap přinese rekord nejvyšší horské dráhy do státu Orlando v USA, a vezme ho New Jersey, kde stojí současná nejvyšší dráha Kingda Ka, dokončená v roce 2005, která je 456 stop vysoká a vozítka dosahují rychlosti až 206 km/h. Což byl také rychlostní rekord až do roku 2010, kdy si ho přivlastnila Formula Rossa ve Ferrari World.

Mimochodem šest z nejvyšších ocelových horských drah leži v USA, 3 v Japonsku a po jedné v Kanadě a Austrálii. A další uvidíme v roce 2017 v Orlandu.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat