semafor s tančícím panáčkem

Tančící semafory pro bezpečnější město

Největší designové kousky jsou ty, které vznikly znovuobjevením již osvědčených nápadů. Výrobce aut Smart jako mávnutím kouzelného proutku roztančil semafory.
Total
0
Sdílení

Snahy o zvýšení dopravní bezpečnosti ve městech vedly až k tomuto nápaditému projektu zamířeného na chodce. Tančící semafor na sebe má upoutat více pozornosti, než jen obyčejné červené světlo. Projekt je součástí kampaně společnosti Smart na Twitteru #WhatAreYouFor, která si klade za úkol upozornit na důraz, který společnost klade na téma bezpečnosti.

V Portugalském Lisabonu nachala společnost umístit stánek doprostřed rušného náměstí, kam zvala kolemjdoucí, aby se podělili o své nejlepší taneční pohyby a kreace. Budka, ve které účastníci tančili, byla vybavena kamerami, které snímaly pohyby tanečníků a ty pak replikovaly do pohybů panáčka na semaforu u přechodu pro chodce nedaleko tohoto náměstí.

Nápad, který stojí za celým projektem, je poměrně jednoduchý. Zpříjemnit chodcům čekání na semaforech a tím omezit přebíhání na červenou. Jak můžete sami vidět na videu, strategie docela zabrala. Chodci poslušně čekají na zelenou a zároveň se všichni výborně baví.

 

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek

8 důvodů, proč se kyberzločinci zaměřují na chytré telefony

Chytré telefony a tablety se staly nedílnou součástí našich životů. Lidé si díky těmto zařízením zpříjemňují cestu do práce nebo do školy, zkracují čekání na autobus a online komunikací udržují kontakt s přáteli téměř po celý den. Velké popularity chytrých telefonů se však snaží využít také kybernetičtí útočníci.
Přečíst článek