Tančící semafory pro bezpečnější město

Největší designové kousky jsou ty, které vznikly znovuobjevením již osvědčených nápadů. Výrobce aut Smart jako mávnutím kouzelného proutku roztančil semafory.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Snahy o zvýšení dopravní bezpečnosti ve městech vedly až k tomuto nápaditému projektu zamířeného na chodce. Tančící semafor na sebe má upoutat více pozornosti, než jen obyčejné červené světlo. Projekt je součástí kampaně společnosti Smart na Twitteru #WhatAreYouFor, která si klade za úkol upozornit na důraz, který společnost klade na téma bezpečnosti.

V Portugalském Lisabonu nachala společnost umístit stánek doprostřed rušného náměstí, kam zvala kolemjdoucí, aby se podělili o své nejlepší taneční pohyby a kreace. Budka, ve které účastníci tančili, byla vybavena kamerami, které snímaly pohyby tanečníků a ty pak replikovaly do pohybů panáčka na semaforu u přechodu pro chodce nedaleko tohoto náměstí.

Nápad, který stojí za celým projektem, je poměrně jednoduchý. Zpříjemnit chodcům čekání na semaforech a tím omezit přebíhání na červenou. Jak můžete sami vidět na videu, strategie docela zabrala. Chodci poslušně čekají na zelenou a zároveň se všichni výborně baví.

 

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat