semafor s tančícím panáčkem

Tančící semafory pro bezpečnější město

Největší designové kousky jsou ty, které vznikly znovuobjevením již osvědčených nápadů. Výrobce aut Smart jako mávnutím kouzelného proutku roztančil semafory.
Total
0
Sdílení

Snahy o zvýšení dopravní bezpečnosti ve městech vedly až k tomuto nápaditému projektu zamířeného na chodce. Tančící semafor na sebe má upoutat více pozornosti, než jen obyčejné červené světlo. Projekt je součástí kampaně společnosti Smart na Twitteru #WhatAreYouFor, která si klade za úkol upozornit na důraz, který společnost klade na téma bezpečnosti.

V Portugalském Lisabonu nachala společnost umístit stánek doprostřed rušného náměstí, kam zvala kolemjdoucí, aby se podělili o své nejlepší taneční pohyby a kreace. Budka, ve které účastníci tančili, byla vybavena kamerami, které snímaly pohyby tanečníků a ty pak replikovaly do pohybů panáčka na semaforu u přechodu pro chodce nedaleko tohoto náměstí.

Nápad, který stojí za celým projektem, je poměrně jednoduchý. Zpříjemnit chodcům čekání na semaforech a tím omezit přebíhání na červenou. Jak můžete sami vidět na videu, strategie docela zabrala. Chodci poslušně čekají na zelenou a zároveň se všichni výborně baví.

 

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek