žena s tetováním moniturující fitness aktivity

Tetování, které monitoruje vaše fitness aktivity

Chtěli byste si měřit fitness aktivitu, ale nechcete přitom na zápěstí nosit sportovní hodinky nebo náramky? Nyní si „tracker“ můžete vytetovat přímo na pokožku a svého trenéra tak budete mít po ruce každý den.
Total
0
Sdílení

Technologie, vytvořená v Texasu ve vývojářském studiu Chaotic Moon, dostala název Tech Tats. Zařízení Tech Tat se skládá z plošných spojů, které jsou naneseny speciální vodivou barvou. Obvod je spojen s mikro ovladačem Atiny85, který uchovává a přijímá data. Bio-senzory monitorují informace o srdečním tepu, teplotě a dalších údajích.

Podívejte se na následující video, jak to funguje.

Ačkoli se zatím jedná jen o prototyp, Chaotic Moon tvrdí, že by se tetování mohlo v budoucnu využít jako další možnost online plateb. Tetování Tech Tat by ukládalo data na mikro ovladači přímo na pokožce a odesílalo přes technologii NFC.

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek