ice bucket challenge

To nejleší z Ice Bucket Challenge

Momentální vlna polévaní se vodou s ledem má hlubší myšlenku než se na první pohled zdá. ALS je velmi závažná nemoc, o které se toho moc neví.
Total
0
Sdílení

Pokud jste v poslední době surfovali na netu, určitě jste zahlédli, jak si bohatí a slavní lidé lijí na hlavu kyblíky ledové vody. O co se tedy jedná?

Ice Bucket Challenge je iniciativa pro zvýšení povědomí a pro boj proti amyotrofické laterální skleróze (ALS).

Pravidla jsou jednoduchá. Musíš se polít ledovou vodou, sdílet své video na sociálních sítích a nominovat tři své kamarády. Ti mají na splnění úkolu 24 hodin, pokud výzvu nesplní, musí zaplatit 100 dolarů Asociaci na podporu boje proti ALS. Kamarádi samozřejmě mohou přispět, i když výzvu splní.

Tuto iniciativu podpořili a zúčastnili se od ředitelů Applu, Amazonu a Facebooku až po Justina Timberlaka a Jimmyho Fallona. Pokud chcete také přispět, stačí navštívit web ALS.

Co je ALS?

Amyotrofická laterální skleróza (známá též jako Lou Gehrigova choroba) je choroba, která způsobuje postupně svalovou slabost, a pacienti ztrácejí schopnost jíst, mluvit i dýchat.

Pojďme se teď podívat na nejlepší Ice Bucket Challenge z celého internetu.

 

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek