Twitter nově umožňuje uživatelům požádat o ověření účtu

Modrá značka u jména účtu je nyní dostupná každému uživateli. Stačí splňovat základní požadavky a o ověření požádat prostřednictvím online formuláře.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Twitter na svém blogu oznámil, že vytvořil online formulář pro ověření účtů. Modrou značku, která ověření symbolizuje, uděloval některým účtům již dříve, avšak podle svých kritérií – jak už asi tušíte, ne na každého se dostalo.

Nyní se celý proces zjednodušil a k úspěšnému ověření stačí mít správně vyplněný profil a následně vyplnit formulář s žádostí. Nejprve si zkontrolujte, zda váš účet obsahuje následující požadavky:

  • Ověřené telefonní číslo
  • Ověřenou e-mailovou adresu
  • Vyplněný popis profilu (O mně)
  • Profilovou fotografii
  • Fotografii záhlaví
  • Datum narození (nevztahuje se na společnosti, značky a organizace)
  • Webovou adresu
  • Tweety musí být veřejné

Při splnění těchto podmínek můžete přejít k vyplnění online formuláře. Budete požádáni o zadání webových stránek, které pomohou s identifikací a uvedení důvodu, proč by měl být váš účet ověřen.

1. krok ověření
1. krok
2. krok ověření
2. krok
3. krok ověření
3. krok

Pak už stačí jen počkat na informativní e-mail o schválení. Pokud vaše žádost nebyla schválena, po 30 dnech můžete požádat znovu. Řešení problémů naleznete na této stránce.

Ověřováním Twitter pomáhá uživatelům lépe rozpoznat podvodné účty. Při sledování nového neověřeného účtu se vždy přesvědčte, zda se jedná o legitimní profil – vodítkem může být počet publikovaných Tweetů, datum vytvoření účtu či webová adresa uvedená v profilu. Útočníci se mohou snažit napodobit účty známých značek, produktů či celebrit a následně šířit nevyžádaný obsah.

Máte s ověřováním Twitter účtů zkušenosti? Napište nám do komentářů.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat