Únik uživatelských dat AT&T

Za krádežemi dat nestojí vždy jen externí útočníci. Podle statistik jsou za třicet procent útoků a krádeží dat odpovědní zaměstnanci daných společností.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Zaměstnanci jsou lidé, a dost často nepoučení nebo toužící po vlastním prospěchu. Společnost AT&T je jednou z firem, u které stojí za útokem a únikem dat jejich zaměstnanec. Nerespektování bezpečnostních politik totiž vedlo k tomu, že unikla data uživatelů AT&T – konkrétně informace o účtech. Jednalo se i o informace, které souvisí s tím, co uživatelé u AT&T kupují, nebo jaké mají aktivované produkty atp. Můj pohled na věc – pro někoho bezcenné informace, pro někoho výborná databáze pro další marketingové aktivity. Těmi můžou být cílené nabídky, přetahování zákazníků atp.

Asi se ještě stále neví, jaké množství zákaznických dat uniklo, ale AT&T nabídlo všem postiženým roční kredit na užívání jejich služeb.

Opět se tedy potvrzuje, že tou elemantární částí bezpečnosti je uživatel. Neproškolený, neznalý nebo chamtivý zaměstnanec dokáže napáchat opravdu hodně škody. Snaha o dostatečně silné zabezpečení je nutností, nezapomínejme však na uživatele, kteří si v mnoha případech ani neuvědomují rizika. Mám na mysli třeba podvodné vymáhací či exekuční e-maily. Mnoho uživatelů ani neví, že byli svědky velmi dobře provedeného sociálního inženýrství.

zdroj: http://threatpost.com/att-hit-by-insider-breach

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat