V japonské bance zaměstnali robota

NAO, robot, který našel práci v japonské bance.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

V určitém bodě svého života musíme všichni čelit realitě: nemůžeme se věčně přiživovat na našich rodičích, musíme si najít práci a stát se produktivními členy společnosti. Ten čas pro francouzkého robota NAO právě nadešel, proto opustil Paříž a nastoupil do své první práce v bance v Japonsku.

NAO zazářil v rozhovoru pro Mitsubishi UFJ Financial Group Inc – stal se prvním nelidským zaměstnancem banky. Ptáte se, jak je to možné? Inu, jeho kvalifikace je neuvěřitelná: mluví 19 jazyky a díky kameře na jeho hlavě umí skvěle odhadovat emoce. Spojením těchto schopností je schopný přečíst emoce zákazníků, které jsou založeny na spousty hlasů a vizuálního vyjádření a může tak zdravit návštěvníky v jejich vlastním jazyce a nabízet jim plnou škálu bankovních služeb. Není jasné, jak by reagoval na naštvaného zákazníka, který mluví pouze Esperantem.

Jak ukazuje níže uvedené video, je velmi učenlivý. NAO má širokou škálu koníčků, včetně golfu a moderního tance.

Takuma Nomoto, hlavní IT manažer uvedl: „Roboti mohou zastávat služby, které naši lidští pracovníci nemohou, například 24 hodinové bankovnictví a vícejazyčná komunikace.“

„NAO je roztomilý a přátelský a já věřím, že se bude zákazníkům líbit,“ dodává.

Nao má ještě staršího sourozence Peppera, kterého jsme loni představili na GoExplore. Společnost také pracuje na dalším robotu, který se jmenuje Romeo.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat