nao robot

V japonské bance zaměstnali robota

NAO, robot, který našel práci v japonské bance.
Total
0
Sdílení

V určitém bodě svého života musíme všichni čelit realitě: nemůžeme se věčně přiživovat na našich rodičích, musíme si najít práci a stát se produktivními členy společnosti. Ten čas pro francouzkého robota NAO právě nadešel, proto opustil Paříž a nastoupil do své první práce v bance v Japonsku.

NAO zazářil v rozhovoru pro Mitsubishi UFJ Financial Group Inc – stal se prvním nelidským zaměstnancem banky. Ptáte se, jak je to možné? Inu, jeho kvalifikace je neuvěřitelná: mluví 19 jazyky a díky kameře na jeho hlavě umí skvěle odhadovat emoce. Spojením těchto schopností je schopný přečíst emoce zákazníků, které jsou založeny na spousty hlasů a vizuálního vyjádření a může tak zdravit návštěvníky v jejich vlastním jazyce a nabízet jim plnou škálu bankovních služeb. Není jasné, jak by reagoval na naštvaného zákazníka, který mluví pouze Esperantem.

Jak ukazuje níže uvedené video, je velmi učenlivý. NAO má širokou škálu koníčků, včetně golfu a moderního tance.

Takuma Nomoto, hlavní IT manažer uvedl: „Roboti mohou zastávat služby, které naši lidští pracovníci nemohou, například 24 hodinové bankovnictví a vícejazyčná komunikace.“

„NAO je roztomilý a přátelský a já věřím, že se bude zákazníkům líbit,“ dodává.

Nao má ještě staršího sourozence Peppera, kterého jsme loni představili na GoExplore. Společnost také pracuje na dalším robotu, který se jmenuje Romeo.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek