V Tokiu byl představen robotický pomocník Emiew3

Japonská společnost Hitachi minulý pátek představila humanoidního robota, který bude pomáhat zákazníkům na letištích, železničních stanicích či jiných veřejných místech.
Total
0
Sdílení

To, že v Japonsku zaměstnávají roboty, vás pravděpodobně nepřekvapí. V minulosti jsme psali o incidentu, kdy zákazník kopl robota Peppera pracujícího na pobočce japonské banky Softbank.

Vývoj Emiew začal již v roce 2005 a jak už jméno napovídá, Emiew3 je třetím modelem v pořadí. Robot měří 90 cm, váží 15 kg a dokáže se pohybovat rychlostí až 6km/h.

robotics service development

Se zákazníky komunikuje čtyřmi jazyky a dokonce dokáže sám identifikovat zákazníka, který potřebuje pomoci. To vše díky robotické IT platformě „remote brain“, která mu také umožňuje komunikaci mezi více roboty, nebo správně vyhodnotit přání zákazníků.

Dokážete si představit, že se půjdete zeptat na radu robota? Co si o tom myslíte? Napište nám do komentářů.

Mohlo by vás zajímat

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek