Věděli jste, že Snapchat sdílí vaši aktuální polohu? Aktivujte si „Ghost Mode“

Snapchat v červnu spustil novou funkci Snap Maps, která umožňuje uživatelům sdílet jejich aktuální polohu. Pokud chcete chránit vaše soukromí a tuto informaci neposkytovat ostatním uživatelům, aktivujte si Ghost Mode. Níže v článku najdete, co tento mód umí a jak jej nastavit.
Jan Kubeš
Total
0
Sdílení

Snapchat je oblíbená komunikační aplikace, která v létě představila novinku Snap Map. Tato funkce podle slov společnosti umožňuje nový způsob objevování světa. Snadno zjistíte, co se okolo vás děje, nebo kde jsou vaši přátelé.

Jak tato funkce v praxi vypadá, si můžete prohlédnout ve videu, které společnost Snap zveřejnila v příspěvku na svém blogu.

Přijde vám tato funkce užitečná? Pokud tuto aplikaci používáte, pravděpodobně se vám mapa líbí. Nezapomeňte však, že je to značný zásah do vašeho soukromí. Jestliže si nastavení neupravíte, vaši přátelé uvidí vaši aktuální polohu po celou dobu používání aplikace, nebo pokud je aplikace otevřená.

Monitorování a sdílení vaší polohy si samozřejmě můžete upravit jen pro konkrétní přátele nebo aktivovat režim „Ghost Mode“, který zcela zabrání tomu, aby kdokoliv vaši aktuální polohu viděl.

Snapchat mapa
Snapchat nyní zobrazuje vaší polohu na mapě

Jak „Ghost Mode“ aktivovat?

  • Otevřete Snap Chat
  • Použijte gesto pro oddálení (přetáhněte dva prsty k sobě)
  • Klikněte na ikonu nastavení v pravém horním rohu
  • Zaškrtněte Ghost Mode

Snapchat nyní nebude sdílet vaši polohu. Abyste měli jistotu, že aplikace v budoucnu nezmění nastavení, nebo že omylem funkci opět neaktivujete, můžete v nastavení vašeho telefonu zcela zakázat sdílení polohy pro aplikace Snapchat.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat