Věnujte pozornost tomu, co instalujete

V minulosti se objevilo několik zpráv, které uživatele nutily nainstalovat “aktuální” verzi Adobe Flash Player pro zobrazení požadovaného videa. Většinou se jednalo o nějaké skandální nebo šokující video, u kterého byla obrovská pravděpodobnost, že přirozená lidská důvěřivost a zvědavost zvítězí.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Proto je i ta poslední vlna, zaměřena na instalaci doplňku Adobe Flash Player. Informace jsou k přečtení zde a zde. Uživatel je opět informován o tom, že pro přehrání uvedeného videa potřebuje nainstalovat aktuální verzi.

Místo Adobe Flash Playeru se do PC instaluje malware, který je zaměřen na bitcoiny. Stejně jako psal kolega v jednom z minulých blogů, je to vzhledem k aktuálně výhodnému kurzu bitcoinů zcela pochopitelné.

Je velice pravděpodobné, že se budou množit videa s motivem Vánoc. Protože jak jsme již několikrát viděli, i malware je dost “trendy” záležitost.

Plynou z toho opět známá poučení:

  • Veškeré doplňky instalujte pouze ze stránek výrobců. Ostatní zdroje s sebou nesou riziko, že nenainstalujete to (nebo jen to), co jste chtěli.
  • V tomto případě nestahujte a neotevírejte soubory ze stránek facebook.com.accounts.login.userid.(string).ismos.pw
Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat