Video: Youtuber Herdyn otestoval produkty ESETu v herním módu

Nezpomalují bezpečnostní řešení od ESETu počítač při hraní her? Právě to se rozhodl otestovat známý český youtuber a gamer Herdyn. Použil k tomu oblíbenou hru League of Legends a antivirové produkty NOD32 Antivirus a ESET Smart Security.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

Během testování měřil snímkovou frekvenci monitoru (FPS) a z naměřených dat zjišťoval, zda se počítač zatížený akční hrou a zároveň antivirem nezpomaluje, a to za tří různých situací: bez antiviru, s NOD32 Antivirem a s ESET Smart Security. „League od Legends je moje hlavní hra, u které nejsou FPS vůbec nijak limitovaná, proto se k takovému testu skvěle hodí,“ vysvětluje Herdyn na začátku testu.

Testování začíná

Testování začíná v první půlminutě hry. Na monitor se postupně dostávají různé postavy a je na ní více pohybu, který zatěžuje počítač. „Od první minuty půjdu na linku, abych zjistil, kolik FPS to má, když jsou miňoni venku, když se to více hýbe. A pak spočítám průměr a budu ho porovnávat mezi těmi třemi různými stavy,“ popisuje Herdyn.

Následně ukazuje, jak hodnoty FPS padají ve chvíli, kdy je na obrazovce více postav. Testování bez antiviru dopadlo po několika sekundách neslavně – počítač se zhroutil pod přívalem chybových hlášení.

NOD32 Antivirus gamera překvapil tím, že se jeho herní režim zapínal automaticky pokaždé, když spustil některou aplikaci přes celou obrazovku. I po vypnutí herního režimu fungoval počítač při hraní hry bezproblémově. Testování s ESET Smart Security dopadlo obdobně, ale projevila se mírně vyšší náročnost na paměťovou kapacitu.

„Vypadá to, že jak je tam víc ochranných štítů, už FPS nejsou tak vysoko, ale pořád neklesají pod dvoustovku,“ komentuje to youtuber Herdyn. Obě bezpečnostní řešení od ESETu hráč následně podrobil dlouhodobějšímu testování po dobu asi jednoho měsíce.

„Antivirák jsem používal dlouhodobě, místy jsem o něm díky hernímu režimu ani nevěděl, což je pro mě velké plus. Podle těchto testů mi přišlo, že ani při použití antiviru není ve výkonu počítače nějaký rozdíl.

Pokud vyloženě nestřežíte v počítači státní tajemství, doporučoval bych spíš NOD32 Antivirus než ESET Smart Security, pokud tedy jste hráči. ESET Smart Security mi přijde víc náročnější na výkon,“ uzavírá youtuber Herdyn.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat