průřez planetou země

Vše o naší planetě v 7 minutách

Máte málo času? Máme pro vás řešení.
Total
0
Sdílení

Kurzgesagt je tým novinářů, designérů a hudebníků, kteří dělají krátká videa o poměrně komplikovaných věcech, jako je vesmír, času nebo například burza. A jejich nejnovější video vás provede historií planety Země – od jejího zrození, přes vývoj až po budoucí hrozby. Jejich vlastními slovy:

“Planeta Země je pevná věc, na které právě teď stojíte. Ve vašem každodenním životě vás ani nenapadne, jak je tato věc úžasná. Obrovská, letitá, horká skála. Jak probíhalo její zrození a jak velká je doopravdy? Budete překvapeni. Plocha, na které stojíte je opravdu jen malou částí v celkovém kontextu.”

Co dalšího se mohu dozvědět?

Více než 200 tisíc registrovanými uživatelů na jejich YouTube kanálu se může rychle dozvědět, jak funguje náš imunitní systém, nebo mohou být provedeni historií internetu v 6 minutách. Maximalisté pak ještě dostanou sedmiminutovou lekci o „Historii a budoucnosti všeho“.

Podívejte se i na jejich ostatní projekty, včetně těch, které dělali pro takové klienty jako Microsoft, EU, Dell a Siemens, na jejich internetových stránkách.

Mohlo by vás zajímat

Facebook nabízí bezpečnostní klíč, kterým si „odemknete“ přístup k účtu

Přihlašujete se ke svému facebookovému účtu často z různých zařízení? Populární sociální síť Facebook přišla s novou vrstvou ochrany pro své uživatele. Dvoufaktorová autentizace pomocí hardwarového klíče vám zaručí, že se ke svému účtu přihlásíte skutečně jen vy.
Přečíst článek