průřez planetou země

Vše o naší planetě v 7 minutách

Máte málo času? Máme pro vás řešení.
Total
0
Sdílení

Kurzgesagt je tým novinářů, designérů a hudebníků, kteří dělají krátká videa o poměrně komplikovaných věcech, jako je vesmír, času nebo například burza. A jejich nejnovější video vás provede historií planety Země – od jejího zrození, přes vývoj až po budoucí hrozby. Jejich vlastními slovy:

“Planeta Země je pevná věc, na které právě teď stojíte. Ve vašem každodenním životě vás ani nenapadne, jak je tato věc úžasná. Obrovská, letitá, horká skála. Jak probíhalo její zrození a jak velká je doopravdy? Budete překvapeni. Plocha, na které stojíte je opravdu jen malou částí v celkovém kontextu.”

Co dalšího se mohu dozvědět?

Více než 200 tisíc registrovanými uživatelů na jejich YouTube kanálu se může rychle dozvědět, jak funguje náš imunitní systém, nebo mohou být provedeni historií internetu v 6 minutách. Maximalisté pak ještě dostanou sedmiminutovou lekci o „Historii a budoucnosti všeho“.

Podívejte se i na jejich ostatní projekty, včetně těch, které dělali pro takové klienty jako Microsoft, EU, Dell a Siemens, na jejich internetových stránkách.

Mohlo by vás zajímat

Google Chrome už nebude upozorňovat na zabezpečené weby, zelený zámeček z prohlížeče zmizí

Před třemi lety začal Google upřednostňovat ve vyhledávání zabezpečené webové stránky pomocí šifrovaného připojení HTTPS. Dnes už je HTTPS standardem, na který není třeba upozorňovat. Od října začne Google Chrome naopak poukazovat na stránky, které šifrované připojení nepoužívají.
Přečíst článek