Vše o naší planetě v 7 minutách

Máte málo času? Máme pro vás řešení.
Martin Skýpala
Total
0
Sdílení

Kurzgesagt je tým novinářů, designérů a hudebníků, kteří dělají krátká videa o poměrně komplikovaných věcech, jako je vesmír, času nebo například burza. A jejich nejnovější video vás provede historií planety Země – od jejího zrození, přes vývoj až po budoucí hrozby. Jejich vlastními slovy:

“Planeta Země je pevná věc, na které právě teď stojíte. Ve vašem každodenním životě vás ani nenapadne, jak je tato věc úžasná. Obrovská, letitá, horká skála. Jak probíhalo její zrození a jak velká je doopravdy? Budete překvapeni. Plocha, na které stojíte je opravdu jen malou částí v celkovém kontextu.”

Co dalšího se mohu dozvědět?

Více než 200 tisíc registrovanými uživatelů na jejich YouTube kanálu se může rychle dozvědět, jak funguje náš imunitní systém, nebo mohou být provedeni historií internetu v 6 minutách. Maximalisté pak ještě dostanou sedmiminutovou lekci o „Historii a budoucnosti všeho“.

Podívejte se i na jejich ostatní projekty, včetně těch, které dělali pro takové klienty jako Microsoft, EU, Dell a Siemens, na jejich internetových stránkách.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat