Vytiskněte si vlastní pizzu, burger, nebo tabulku čokolády

Od té doby, co je 3D tisk běžně dostupný jsou pochutiny právem na seznamu „nejžádanější“. Už se to zkoušelo dříve, ale výsledky připomínaly spíše laboratorní pokus, než lahodný pokrm.
Tereza Malkusová
Total
0
Sdílení

3D tiskárna Foodini je schopna produkovat celou řadu jídel na která byste opravdu měli chuť. Na rozdíl od zázračných činů kouzelníka Harryho Houdiniho se Foodini snaží vykouzlit něco z ničeho, například pizzu, hamburgery, ravioli a čokolády.

Na rozdíl od jiných 3D tiskáren, Foodini využívá čerstvé ingredience, které se vkládají do zásobníků z nerezové oceli. Tiskárna následně vytiskne jídlo ve vrstvách. Foodini jako malá továrna pro vaši kuchyni, která zjednodušuje časově náročné zaměstnání, takže vše o co se se musíte starat, jen je recept.

3D tiskárna

Start-up z Barcelony Natural Machines, kde Foodini vznikla, říká, že jeho produkt si v blízké budoucnosti nalezne uplatnění pro běžné spotřebitele – navzdory tomu, co odpůrci říkají. Spoluzakladatel společnosti Lynette Kucsma pro CNN uvedl: “Testovali jsme to a každému jídlo chutnalo.“

“Vezměte si například mikrovlnnou troubu: v 70. letech měli lidé trochu obavy, mysleli, že by jídlo mohlo být otráveno zářením, ale 30 let na to je v každé domácnosti jedna. Je to skutečné jídlo, se skutečnými čerstvými surovinami, jen připravené za použití nové technologie. ”

Foodini je možné ovládat pomocí dotykové obrazovky a připojit k databázi receptů prostřednictvím cloudu. Tiskárna má očekávanou maloobchodní cenu přibližně 1000 dolarů a měla by být k dispozici ještě letos. Pro více informací, navštivte internetové stránky Natural Machines nebo sledujte Foodini na Facebooku.

Novinky z magazínu Dvojklik.cz

Jednou měsíčně vám pošleme to nejbezpečnější čtení. Pohodlně. Do mailu.

Frekvence odesílání 1x měsíčně.
Snadné odhlášení jedním kliknutím.

Další informace o zpracování osobních údajů najdete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Mohlo by vás zajímat