Vytiskněte si vlastní pizzu, burger, nebo tabulku čokolády

Od té doby, co je 3D tisk běžně dostupný jsou pochutiny právem na seznamu „nejžádanější“. Už se to zkoušelo dříve, ale výsledky připomínaly spíše laboratorní pokus, než lahodný pokrm.
Total
0
Sdílení

3D tiskárna Foodini je schopna produkovat celou řadu jídel na která byste opravdu měli chuť. Na rozdíl od zázračných činů kouzelníka Harryho Houdiniho se Foodini snaží vykouzlit něco z ničeho, například pizzu, hamburgery, ravioli a čokolády.

Na rozdíl od jiných 3D tiskáren, Foodini využívá čerstvé ingredience, které se vkládají do zásobníků z nerezové oceli. Tiskárna následně vytiskne jídlo ve vrstvách. Foodini jako malá továrna pro vaši kuchyni, která zjednodušuje časově náročné zaměstnání, takže vše o co se se musíte starat, jen je recept.

3D tiskárna

Start-up z Barcelony Natural Machines, kde Foodini vznikla, říká, že jeho produkt si v blízké budoucnosti nalezne uplatnění pro běžné spotřebitele – navzdory tomu, co odpůrci říkají. Spoluzakladatel společnosti Lynette Kucsma pro CNN uvedl: “Testovali jsme to a každému jídlo chutnalo.“

“Vezměte si například mikrovlnnou troubu: v 70. letech měli lidé trochu obavy, mysleli, že by jídlo mohlo být otráveno zářením, ale 30 let na to je v každé domácnosti jedna. Je to skutečné jídlo, se skutečnými čerstvými surovinami, jen připravené za použití nové technologie. ”

Foodini je možné ovládat pomocí dotykové obrazovky a připojit k databázi receptů prostřednictvím cloudu. Tiskárna má očekávanou maloobchodní cenu přibližně 1000 dolarů a měla by být k dispozici ještě letos. Pro více informací, navštivte internetové stránky Natural Machines nebo sledujte Foodini na Facebooku.

Mohlo by vás zajímat

Ověřování identity pomocí otisků prstů není bez rizika

Otisk prstu je vnímán jako dokonalý identifikátor, který není možné odcizit nebo napodobit. Není divu, že se čtečky otisků prstů staly v posledních letech standardní výbavou mobilních telefonů. Zřejmě jste se setkali s názorem, že takto zabezpečená zařízení nebo služby jsou v naprostém bezpečí. V tomto článku se dočtete, že to není až tak úplně pravda.
Přečíst článek

Bezpečnostní novinky v iOS 11

Pravděpodobně jste zaznamenali informaci, že Apple v září představil několik novinek, na které se mnozí uživatelé již delší dobu těšili. Kromě poměrně kontroverzního iPhone X se novinky týkají samozřejmě také operačního systému. V tomto článku se dozvíte, jak je na tom iOS 11 z pohledu bezpečnosti a ochrany soukromí.
Přečíst článek