whatsapp

WhatsApp nabízí šifrování videohovorů

Populární komunikační služba pokračuje v posilování bezpečnosti a pro videohovory zavádí šifrování. Tato nová funkce byla přidána kvůli konkurenčním aplikacím jako FaceTime nebo Skype.
Total
0
Sdílení

Jan Koum, spoluzakladatel WhatsAppu uvedl pro Reuters: „Samozřejmě se snažíme být v souladu s tím, co chtěhjí naši zákazníci. Jsme posedlí ujišťováním se, že služba bude dobře fungovat i na zařízeních nižší třídy.“

Šifrováním videa ujistí uživatele po celém světě, že jejich videokonverzace jsou skutečně soukromé. Je to další krok společnosti k tomu, aby byl WhatsApp nejbezpečnější aplikace na světě. V prvním čtvrtletí tohoto roku společnost oznámila spuštění koncového šifrování.

WhatsApp tehdy uvedl: „Když odešlete zprávu, číst ji může jedině osoba nebo skupina, jejíž zprávu posíláte. Nikdo jiný nemůže zhlédnout obsah zprávy. Žádní kybernetičtí zločinci, žádní hackeři, žádné represivní režimy. Dokonce ani my. Koncové šifrování pomáhá udržet komunikaci přes WhatsApp v soukromí – téměř jako při osobním rozhovoru.“

Mohlo by vás zajímat

Šest z deseti firem využívá cloud a internet věcí bez zabezpečení citlivých dat

Na bezpečnost firemních dat myslí stále jen malá část společností. Ačkoli 93 procent podniků používá citlivá data v pokročilých technologiích, jako jsou cloudy, softwarově definované služby nebo internet věcí, 63 procent firem v těchto situacích vůbec neřeší jejich zabezpečení.
Přečíst článek